To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

Pielgrzymki inne - 1-3.06.2018. Pielgrzymka do Kodnia (tudzież Pratulina)

piotrf - 2018-03-17, 08:00

Zwracam uwagę, że mamy całkiem pokaźną (jak na moje rysowanie) liczbę odcinków piaszczystych (szczególnie pierwszego dnia - wychodzi coś z 7 km. :mrgreen: , no i nie odpuściłem sobie fragmentu Motwica-Czeputka, krótki ale konkretny :-D ). Szosówką może być ciężkawo.
cajka - 2018-04-22, 16:49

proszę dopisać Kasię, czyli mnie :)
Jerzyk - 2018-04-25, 08:48

Czy zmieszczę się jeszcze na wyjazd ?
piotrf - 2018-04-25, 16:00

Jerzyk napisał/a:
Czy zmieszczę się jeszcze na wyjazd ?

Ponoć w japońskim metrze są specjalni pracownicy dopychający pasażerów aby drzwi można było zamknąć :lol: .

Niedługo wystosuję do wszystkich zgłoszonych zapotrzebowanie na garść informacji. Bo to już miesiąc z ogonkiem (małym) został.

Jerzyk - 2018-04-25, 22:38

[quote="piotrf"Bo to już miesiąc z ogonkiem (małym) został......
a ogonek się liczy....

TO JADĘ CZY NIE :)

piotrf - 2018-04-26, 08:18

Cytat:
TO JADĘ CZY NIE :)

Lista w pierwszym poście :-P .

Jerzyk - 2018-04-26, 11:26

piotrf, Ok. :lol:
piotrf - 2018-05-16, 13:04

Nocleg w Wyrykach potwierdzony. 30 zł. od osoby.

Gospodarz "Bużyska" nie odbierał ale myślę, że nie powinno być problemu (40 zł.)

Uczestników proszę o podesłanie w wiadomościach prywatnych do mnie danych: Imię i nazwisko, miejscowość, klub (jeżeli należy do jakiegoś), numer kontaktowy, adres mailowy.

Przypominam o zapoznaniu się z mapami tras i zgłaszaniu uwag. Po Rajdzie Rodzinnym reklamacji w tym zakresie nie uwzględnia się.

Regulamin (oparty w dużej części na ubiegłorocznym) wstawię niebawem.

Marlenka - 2018-05-16, 19:05

Witam. Ja niestety musze zrezygnowac :-( brak czasu i natlok obowiazkow, wiec zwalniam miejsce na pewno chetni sie znajda... :->
piotrf - 2018-05-17, 14:20

Marlenka napisał/a:
Ja niestety musze zrezygnowac :-(

Szkoda :-( .

Oddzwonił właściciel "Bużyska". Nocleg 2/3 czerwca klepnięty. Dwie łazienki dostępne mają być. Jedna niedogodność - dwuosobowe wersalki, ale jakoś się poukładamy i nie pobijemy zakładam - to jeden tylko nocleg. Pościel jest na miejscu. Cena 35 zł. od osoby.
Łącznie koszt wpłacany do mnie to 30+35 za noclegi i prawdopodobnie 30 zł. za transport - razem 95 zł. - pozbieram pewnie w piątek w Wyrykach.
Nie przewiduję posiłków składkowych - każdy prowadzi zaopatrzenie we własnym zakresie. Sugeruję zakupy kolacyjne w Sosnowicy i w Bohukałach (przewidziane przystanki przy nienajgorzej zaopatrzonych sklepach).

Po rezygnacji Marlenki są dwa miejsca wolne.

P.S. Przypominam o przekazaniu informacji, o które prosiłem w poprzednim poście.

Janusz M - 2018-05-17, 17:14

Przypomnienie - nie zamierzam korzystać z transportu samochodowego. Planuję powrót rowerem, rekreacyjnie w dwa dni, z noclegiem w Okunince nad Jeziorem Białym.
jarcio - 2018-05-21, 23:00

Ewa(Bełżyce)musi zrezygnować z powodów służbowych...szkoda :cry:
piotrf - 2018-05-31, 14:30

Późno, ale i tak cały czas się zastanawiam, czy ktokolwiek czyta forum :roll: .

Uwagi regulaminowe:

Pielgrzymka jest wyjazdem RELIGIJNYM z elementami turystyczno-poznawczymi - nie odwrotnie. Uczestnicy biorą udział w codziennej mszy św. i wspólnej modlitwie różańcowej (piątek część bolesna, sobota część radosna, niedziela część chwalebna).

Pielgrzymując kierujmy się życzliwością i gotowością pomocy innym ludziom. Z drugiej strony nie bójmy/nie wstydźmy się poprosić innych pielgrzymów o pomoc jeżeli taka będzie konieczna, ale też nie nadużywajmy przychylności innych.

Każdy pielgrzym stawia się w miejscu zbiórki ze SPRAWNYM rowerem zaopatrzonym zgodnie z wymogami PoRD. Wskazane dokonanie przeglądu pojazdu PRZED pielgrzymką. Proszę nie zapomnieć również o zabraniu zapasowej dętki (po jednej na rower powinno wystarczyć). Pielgrzymce NIE BĘDZIE towarzyszył pojazd warsztatowy - jakiekolwiek naprawy możliwe będą jedynie w zakresie ograniczonym wiezionymi przez pielgrzymów narzędziami i umiejętnościami posługiwania się nimi.

Obowiązuje ZAKAZ wyprzedzania prowadzącego grupę (skrótowo mówiąc: zakaz wyprzedzania Łysej[b]) . Od tego zakazu mogą wystąpić dwa wyjątki:

1. Czasowa zmiana na czele grupy na prośbę prowadzącego. W takiej sytuacji zastępujący prowadzącego nie może być wyprzedzany przez innych (z wyjątkiem "funkcyjnych") pielgrzymów.
2. Na uzasadnioną prośbę pielgrzyma prowadzący może (ale nie musi) wyrazić zgodę na krótkotrwałe wyprzedzenie grupy w celu (na przykład) zrobienia zdjęć pielgrzymki "od czoła".
Jak widać wykreśliłem w porównaniu z ubiegłym rokiem punkt o podjazdach, ale zdaje się, że najcięższymi będą podjazdy na DMM i przy Olimpie (Sp. Pracy) - przemęczycie się na tych odcinkach w ślamazarnym tempie. O!

Pilnujemy tyłów. NIEDOPUSZCZALNA jest jazda samotnej osoby kilkaset metrów za grupą. Jeżeli widzimy, że ktoś z uczestników pielgrzymki ma jakieś problemy w trakcie jazdy NATYCHMIAST informujemy prowadzącego grupę. W razie awarii cała grupa (a w razie konieczności cała pielgrzymka) zatrzymuje się na czas jej usunięcia. Pamiętajcie: RANNYCH I ZABITYCH NIE ZOSTAWIAM.

Pamiętajmy, że jesteśmy pielgrzymami oraz reprezentujemy Klub Rowerowy Maksimum. Zobowiązujemy się tym samym do unikania zachowań mogących wywoływać negatywne odczucia i opinie wśród osób, które spotkamy w trasie. Dotyczy to również czasu indywidualnie spędzanego w Kodniu (może się taki uda wygospodarować).

Wyżywienie we własnym zakresie. Sklepy po drodze się znajdą ("kolacyjne" w Sosnowicy i Bohukałach bym proponował)

Nie przewiduję żadnych opłat administracyjnych. Ewentualne ofiary "tacowe" pozostawiam suwerennej decyzji każdego pielgrzyma. NIE BĘDĘ sprawdzał kto ile dał ani też czy w ogóle dał. Nie dopuszczam również jakiegokolwiek piętnowania, czy ganienia osób (nawet anonimowego) które ofiary nie dały.

Tempo raczej powolno-rekreacyjne. Niemniej chciałbym zdążyć na msze św. w Pratulinie (sobota 18.00) i Kodniu (niedziela 12.00). Można w trakcie jazdy naowływać o zmianę tempa. Na "szybciej" prawdopodobnie nie zareaguję (uprawnienie dyktatora :mrgreen: ), na "wolniej" mogę czasem przychylnie zareagować, ale gwarancji nie daję :mrgreen: .

Zbiórka o 6.45 przed kościołem św. Maksymiliana przy Drodze Męczenników Majdanka.

Janusz M - 2018-05-31, 15:01

Mój rower już ozdobiony chorągiewką. A Twój ?
WojtekO - 2018-05-31, 16:04

Regulamin przeczytałem i akcetuję. Do jutra :mrgreen: