FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Jurek S
2017-05-22, 20:49
Po Pielgrzymce
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-07-07, 07:23   Po Pielgrzymce

VIII Lubelska Pielgrzymka Rowerowa na Jasna Górę przeszła do historii. :-) Nie chcę silić się na jakies podsumowania ;-) bo na pewno każdy(a) przezywał ją na swój sposób. Hasłem tegorocznej pielgrzymki było hasło roku duszpasterskiego: "Nowe życie w Chrystusie" Świetnie do tego nawiązali w swoich konferencjach najpierw ks Paweł Hodorek, który był z nami do wjazdu na św Krzyż i ojciec Wiesław Ciemięga, który duszpasterzował nam przez całą pielgrzymkę. Ojciec Wiesław wskazywał nam jak wielkie znaczenie w życiu każdego z nas ma chrzest św. A tak naprawdę co ma z tego wynikać. Były pytania i wieczorne rozmowy (szkoda, że nie było czasu na dłuższe) o tym jak współgrają nasze deklaracje bycia katolikiem z realnym życiem. Dlaczego tak często rozmijamy się z tym w naszym życiu. Było nawiązanie do Jubileuszu Chrztu Polski i przyjrzenie się jakie to miało znaczenie dla naszego kraju. A może dla niektórych tak naprawdę okrycie, albo chociaż próba zobaczenia tego. Było niezwykłe wydarzenie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w wodach (dosłownie) Jordanu ;-) W tym przypadku Jordan zastąpiła nam Wierna Rzeka. Ojciec Wiesław solidnie każdego ochrzcił :-) Długo by o tym pisać, będą jeszcze zdjęcia, filmy i rózne relacje. Zwykle po tych pielgrzymkach, ja jako organizator byłem zmęczony i deklarowałem, że już następnej nie będę robił, ale tym razem juz wiem, że jeżeli Bóg da chcę to kontynuować :) Ta pielgrzymka miała jakąś nową jakość. I to nie tylko nowy kolor koszulek, którym chcieliśmy nawiązać do kolory Maryjnego
I może jeszcze szczególne podziekowania dla Anetki i Ani, które ogarniały sprawy papierkowe na rozpoczęcie pielgrzymki i w czasie jej trwania. To dobrze znamionuje na kolejną pielgrzymkę, w którą myślę, że włączą się na etapie jej organizacji. :-) . Mam zresztą nadzieję, że jako Klub wspólnie będziemy tworzyli to dzieło :-)

Jacko 

Wysłany: 2016-07-07, 13:10   

Jurek S napisał/a:
VIII Lubelska Pielgrzymka Rowerowa na Jasna Górę przeszła do historii. :-) Nie chcę silić się na jakies podsumowania ;-) bo na pewno każdy(a) przezywał ją na swój sposób. Hasłem tegorocznej pielgrzymki było hasło roku duszpasterskiego: "Nowe życie w Chrystusie" Świetnie do tego nawiązali w swoich konferencjach najpierw ks Paweł Hodorek, który był z nami do wjazdu na św Krzyż i ojciec Wiesław Ciemięga, który duszpasterzował nam przez całą pielgrzymkę. Ojciec Wiesław wskazywał nam jak wielkie znaczenie w życiu każdego z nas ma chrzest św. A tak naprawdę co ma z tego wynikać. Były pytania i wieczorne rozmowy (szkoda, że nie było czasu na dłuższe) o tym jak współgrają nasze deklaracje bycia katolikiem z realnym życiem. Dlaczego tak często rozmijamy się z tym w naszym życiu. Było nawiązanie do Jubileuszu Chrztu Polski i przyjrzenie się jakie to miało znaczenie dla naszego kraju. A może dla niektórych tak naprawdę okrycie, albo chociaż próba zobaczenia tego. Było niezwykłe wydarzenie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w wodach (dosłownie) Jordanu ;-) W tym przypadku Jordan zastąpiła nam Wierna Rzeka. Ojciec Wiesław solidnie każdego ochrzcił :-) Długo by o tym pisać, będą jeszcze zdjęcia, filmy i rózne relacje. Zwykle po tych pielgrzymkach, ja jako organizator byłem zmęczony i deklarowałem, że już następnej nie będę robił, ale tym razem juz wiem, że jeżeli Bóg da chcę to kontynuować :) Ta pielgrzymka miała jakąś nową jakość. I to nie tylko nowy kolor koszulek, którym chcieliśmy nawiązać do kolory Maryjnego
I może jeszcze szczególne podziekowania dla Anetki i Ani, które ogarniały sprawy papierkowe na rozpoczęcie pielgrzymki i w czasie jej trwania. To dobrze znamionuje na kolejną pielgrzymkę, w którą myślę, że włączą się na etapie jej organizacji. :-) . Mam zresztą nadzieję, że jako Klub wspólnie będziemy tworzyli to dzieło :-)

Jurek pięknie to ująłeś ja bym tak nie potrafił,mam nadzieje ze zdrowie Ci pozwoli na organizacje następnych Pielgrzymek .Jeszcze raz DZIĘKUJE!!!!! :-)

krzysiek_63 

Wysłany: 2016-07-07, 13:33   

Jurek dziękuję za organizację pielgrzymki i za to ze mogłem w niej uczestniczyć. dla mnie pielgrzymka zakończyła po przejechaniu trasy powrotnej, a przy okazji zrobiłem swoją życiówkę 230 km :mrgreen:

Dariusz 

Wysłany: 2016-07-07, 16:18   

Super pielgrzymka, niesamowite przeżycie duchowe. Jurku, dzięki że wpisałeś mnie na listę pielgrzymkową w ostatniej chwili, bo było warto.
Teraz mam dylemat, czy chodzić na piesze, czy jeździć na rowerowe :-o a może tu i tu :mrgreen:

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-07-07, 21:48   

Jest juz trochę zdjęć od uczestników :-)

https://docs.google.com/folderview?id=0B7ZrW6I7GCOmbFEzYV81TkpzSkE&usp=drive_web

https://picasaweb.google.com/113450523470550091904/6304576609870156801

https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts (to oczywiscie link do Klubu "Maksimum" na FB

Anna

Wysłany: 2016-07-07, 21:55   

Jeszcze raz wielkie dzięki za możliwość uczestniczenia w pielgrzymce. Miałam obawy czy dam radę, ale z pomocą boską i ludzką udało się. Wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie, wspaniała organizacja, niezapomniane przeżycia. Mam nadzieję, że i w następnym roku dane mi będzie pielgrzymować w ten sposób. WIELKIE DZIĘKI JUREK!!! :-) :-) :-) pozdrawiam wszystkich uczestników!!

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-07-08, 19:29   

Nie wszyscy buszują na FB ;-) więc tutaj kolejny link do zdjęć
https://picasaweb.google.com/105764622502462666259/6304989070400043457

Andrzej

Wysłany: 2016-07-08, 23:16   

Multas gratias tibi valde et Deo gratias.

Mag 

Wysłany: 2016-07-14, 10:45   

I ja dziękuję za organizację takiego przedsięwzięcia jak pielgrzymka rowerowa :) Uważam, że warto takie pielgrzymki powtarzać, bo mają one różnorodne cele - pogłębienie wiary, integrację środowisk rowerowych, promowanie zdrowego stylu życia:) Dla mnie była to piękna wyprawa - momentami trudna -ale dzięki pomocy innych dałam radę:) Cały trud wynagrodził pobyt w Częstochowie.
Dziękuję Organizatorom!:)

Aika 

Wysłany: 2016-07-14, 11:31   

A dla mnie pielgrzymka ma jeden cel: jadę do Maryi i dla Maryi :-D

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-07-14, 11:53   

Mag napisał/a:
I ja dziękuję za organizację takiego przedsięwzięcia jak pielgrzymka rowerowa :) Uważam, że warto takie pielgrzymki powtarzać, bo mają one różnorodne cele - pogłębienie wiary, integrację środowisk rowerowych, promowanie zdrowego stylu życia:) Dla mnie była to piękna wyprawa - momentami trudna -ale dzięki pomocy innych dałam radę:) Cały trud wynagrodził pobyt w Częstochowie.
Dziękuję Organizatorom!:)

Cieszę się Magdo, że byliscie z Łukaszem na pielgrzymce i masz taki dobry jej odbiór. :-) Jednak muszę zwrócić uwagę (pisałem o tym do wszystkich w mailu) że chciałbym aby pielgrzymka coraz bardziej stawała się wydarzeniem religijnym, duchowym. Niewątpliwie spełnia ona i ten wymiar jak integracja środowisk rowerowych (chociaż pójście głębiej, a o tym przecież mówił Jan Paweł II, stało się przyczyną pewnych podziałów), a co do promocji zdrowego stylu życia to chyba jednak nie to :-> więc chciałbym wyraźnie oddzielić jej charakter od innych wyjazdów rowerowych. Bo jest niebezpieczeństwo, że pozostaniemy tylko na tych dwóch ostatnich wymiarach. A szkoda by było. :-D

Mag 

Wysłany: 2016-07-14, 23:33   

To prawda, że nie byłoby dobrze, gdyby poprzestać tylko na wymiarze integracji i promocji zdrowego stylu życia. Dla mnie taka pielgrzymka miała przede wszystkim wymiar duchowy, a te dwa pozostałe obszary były dobrym uzupełnieniem:)
Spotkałam jednego księdza, który pytał się, czy mieliśmy na uszach słuchawki, w których odsłuchiwaliśmy sobie konferencje ;)(tu szukał podobieństwa do pielgrzymki pieszej, gdzie podczas drogi jest sporo elementów formacji duchowej - modlitwa, konferencje etc.) Śmiałam się, że nie, że w drodze to sobie po prostu jechaliśmy, a konferencje były wieczorem. Myślę, że to też był dobry czas, kiedy można było usłyszeć pokrzepiające słowo i sobie podyskutować. A swoją drogą to ciekawe, czy sprawdziłoby się coś takiego, że każdy przez jeden wybrany odcinek odsłuchuje sobie jakąś konferencje. Jednak jazda w grupie wymaga uwagi i mogłoby to zaburzyć komunikację w grupie .

W każdym razie świetnie, że robicie takie inicjatywy!:)

Katarzyna

Wysłany: 2016-07-25, 22:40   

A na kiedy planowane jest spotkanie popielgrzymkowe? :) Chętnie zrobię ciasto ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi