FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przemówienie Prezydenta Dudy na pogrzebie Inki i Zagończyka
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-08-28, 21:44   Przemówienie Prezydenta Dudy na pogrzebie Inki i Zagończyka

Normalnie ciary po plecach przechodzą, ale to co najważniejsze to radość i duma, że doczekaliśmy wolnej Polski.
Słuchaliscie przemówienia? Jeżeli nie to koniecznie musicie. Bezkompromisowe, bez zawijasów i figur retorycznych, bez owijania w bawełnę.
https://www.youtube.com/watch?v=q9NhNx2_tls
"Nie mam przekonania, że my, poprzez ten pogrzeb, przywracamy im godność. Oni nigdy godności nie stracili. My przywracamy przez ten pogrzeb godność państwu polskiemu "

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2016-08-29, 07:15   

Wspaniałe przemówienie Prezydenta.
Nie oglądam telewizji, relacje w mediach ponoć były różne. Tak podsumował to Piotr Wroński na FB, był pracownik wywiadu i kontrwywiadu:
„Dziś odbył się pogrzeb »Inki« i »Zagończyka«. Mieliśmy podniosły nastrój. Przynajmniej jedna cząstka przeszłości została właściwie uhonorowana, choć jeszcze nam daleko do spokoju.
Przejrzałem główne portale informacyjne. Onet i TVN relacjonuje uroczystość. Niby obiektywnie, z szacunkiem. Tylko, że nie moderuje komentarzy i na czoło »wysuwają« się pełne obelg i wyzwisk pod adresem grzebanych Żołnierzy. Potem pojawia się KOD – przyszli na pogrzeb zamordowanych wiele lat temu z transparentem, jakby to był wiec partyjny, a nie uroczystość państwowa, bez barw politycznych – i skarży na ONR, który jest zły, bo broni powagi uroczystości i jej polskiego charakteru. Jeszcze były prezydent LW w luźnym stroju tropikalnym. Pewnie elegancki garnitur z pogrzebu Jaruzelskiego jest trochę przybrudzony i czuć go naftaliną.
Czy widzicie ty wspólny mianownik? On jest i nazywa się »deprecjacja«. Zdeprecjonować wszystko co polskie, zrelatywizować pozornym obiektywizmem. Na tym polega ta gra wywiadowcza i nie stoją za nią wyłącznie Rosjanie, chociaż to pewnie oni grają »główne skrzypce«, lecz sami nie daliby rady”.

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-08-29, 09:30   

Ale lawina ruszyła. Lawina dobra, patriotyzmu, odpowiedzilaności za Polskę, szacunku do historii, umiłowania Ojczyzny. I mam nadzieję, że tego już nie da się zatrzymać.
Pytanie, które zadawał PAD - Jak można wytłumaczyć 27 lat tej wydawałoby się obiektywnie wolności kiedy nie zrobiono nic w kierunku przywracania pamięci?
Dziś chyba jak nigdy powiedzenie "młodzież jest przyszłością Narodu" odnajduje swoje uzasadnienie. I w tej przyszłości nie ma miejsca na TW "Bolków" i im podobnych.

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2016-08-29, 09:41   

Może jestem zbyt pesymistycznie nastawiony. Padają piękne słowa, a tu potrzeba czynów, by pogonić zaprzańców ze wschodu czy zachodu. Co ze sprawą Księdza Jerzego którą prowadził prokurator Witkowski? Co z hakami, prawdopodobnie na hierarchię Kościoła, w zbiorach zastrzeżonych. Co z raportem o WSI? Kiedy te wrzody poprzecinane zostaną? Za kradzież batonika czy rzucaniem tortem w sędziego idzie się do więzienia. Za kradzież milionów nie skazuje się nikogo to jest nierząd niemający nic wspólnego z dekalogiem.
Ostatnio zmieniony przez WojtekO 2016-08-29, 17:07, w całości zmieniany 2 razy  

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-08-29, 09:54   

I ja na to czekam Wojciechu. Bez uporządkowania tego o czym piszesz Wojciechu nie da się budować wolnej i suwerennej Polski w kazdym wymiarze państwowości.

Naina 
Naina

Wysłany: 2016-08-29, 13:35   

Byłam tam! Wspaniała uroczystość! Kodziarze próbowali ją zakłócić (pojawili się w trakcie mszy), ale ludzie sami siebie nawzajem upominali, by nie dać się sprowokować. Piotr F. był blisko tych wydarzeń, to może coś nam tu skrobnie ;-) Ja jestem pod ogromnym wrażeniem i przemówień i ogólnie atmosfery. Wszyscy wobec siebie życzliwi, uśmiechnięci!

Inko, Zagończyku, przepraszamy, że czekaliście tak długo...zdecydowanie za długo...

P.S. dla zainteresowanych jutro o 17 ciekawy film i ciekawe spotkanie:
Projekcja filmu "Inka. Zachowałam się jak trzeba"
W związku z planowanymi uroczystościami pogrzebowymi śp. Danuty Siedzikówny "Inki", sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady AK oraz śp. Feliksa Selmanowicza, dowódcy 2. kompanii 4. Wileńskiej Brygady AK, które odbędą się 28 sierpnia w Gdańsku, lubelski oddział IPN zaprasza na projekcję filmu "Inka. Zachowałam się jak trzeba" w reż. Arkadiusza Gołębiewskiego.

Pokaz odbędzie się 30 sierpnia o godz. 17.00 w sali konferencyjno-wystawienniczej lubelskiego IPN (ul. Staszica 22A). Gościem spotkania będzie prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej, który opowie o okolicznościach odnalezienia szczątków "Inki" i "Zagończyka". Spotkanie poprowadzi dr Sławomir Poleszak.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-08-29, 16:09   

Trochę spóźniony postaram sie dotrzeć

Odpowiedz do tematu