FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwagi do działu
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-11-27, 13:11   Uwagi do działu

Hasło nowego roku katechetycznego, który rozpoczął sie właśnie dziś, w I Niedzielę Adwentu brzmi: IDŹCIE I GŁOŚCIE. Ja trochę sparafrazowałem chociaż na pewno nie zmieniło to wymowy na JEDŹCIE I GŁOŚCIE :-D wszak to bardzo dobrze wpisuje sie w nasze (nie jedne oczywiście) cele klubowe, to co przyświecało nam kiedy ten klub zakładaliśmy.
W dzisiejszym liście pasterskim od naszego abp. Stanisława usłyszeliśmy, że aby głosić Słowo trzeba być nim napełnionym. I stąd taki mój pomysł założenia działu,, w którym będziemy mogli sie dzielić naszymi refleksjami z codziennego słowa jakie Bóg kieruje do nas. Może to też będzie okazja aby uważniej wsłuchiwac się w słowo, które jest czytane podczas każdej Mszy św. Liturgia Słowa jest ważną częscią Mszy św i jeżeli gdzieś nam to umyka, to i przeżywanie Mszy św traci na tym. Rozmawiałem z ojcem Wiesławem (duszpasterz naszej pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę) i chyba uda mu się aby przynajmniej raz w tygodniu (będę chciał aby było to codziennie) swoje dzielenie sie słowem przedstawić. Nie chodzi też o to, zebyśmy jakieś naukowe egzegezy tutaj przeprowadzali, ale jeżeli chcemy,, jakies nasze poruszenia słowem, które słyszymy. Równocześnie zachęcam do codziennego czytania wg liturgii roku kościelnego.
Robię to tutaj, a nie np na FB bo nie wszyscy mają czy chca mieć konto na FB, a także ojciec Wiesław wyraźnie stwierdził, że nie zamierza tam konta zakładać. Szczerze powiedziawszy i ja w zaczynam się zastanawiać nad swoją tam obecnością. Szczególnie po tym jak zaczęto blokować strony prawicowe. Być może zostanę tam w jakiejś szczątkowej aktywności.
I taka uwaga praktyczna na koniec (być może jeszcze się pojawią) Jeżeli ktoś pierwszy danego dnia założy temat to nie twórzmy tego dnia nowych tylko dopisujmy się czy to z własnym komentarzem czy odniesieniem do wczesniejszego wpisu. Z zasady niech to nie będzie polemika, raczej nasze własne refleksje czy dopytanie jeżeli czegoś nie rozumiemy lub rozumiemy inaczej niż druga osoba. Niech to będzie wzajemne ubogacanie się rozumieniem i przeżywaniem Słowa Bożego. :-D
Ostatnio zmieniony przez Jurek S 2016-12-10, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  

Marlenka 

Wysłany: 2016-11-27, 16:31   

Super pomysł Jurku :-D
Może z jeżdzeniem u mnie teraz kiepsko... ale głosić zawsze i wszędzie można taką czy inną drogą, najważniejesze aby trafiało w serce, przemieniało i przynosiło owoc ;-)
Tutaj wypowiadać się mogę, bo o polityce nie lubie rozważać... :-?

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-12-01, 12:02   

I jeszcze o Słowie ojciec Zygmunt Kwiatkowski tak często przeze mnie wzmiankowany:

Tajemnica całego istnienia

tajemnicą całego istnienia jest tajemnica Słowa

bo Ono kieruje wszystkim - wszystko prowadząc do spełnienia

ono kończy wszystko a każdy początek w nim się zaczyna

wyjaśnia wszystko - bez niego nie ma prawdziwego rozumienia

jest ono pełnią bez której nie tylko szczęścia

ale w ogóle niczego nie ma

krzyżowa droga zmartwychwstania

prowadzi nas do nieba

Wielu jest wspaniałych kapłanów, których spotykamy na swojej drodze. Ojciec Zygmunt Kwiatkowski SJ był misjonarzem przez 30 lat w Syrii. Wcześniej w latach (o ile dobrze pamiętam) 1981-1983 posługiwał w DA przy KUL. Założył jedną z pierwszych Wspólnot Życia Chrześcijańskiego do których od początku należę. To duchowość Ignacego Loyoli. Ojciec Zygmunt ma taką szczególną umiejętność w poezji przekazywać najgłębsze prawdy wiary. :-) O ile ktoś lubi poezję :-P

Odpowiedz do tematu