FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1.05.2017. 7:30 PKP szyną do Parczewa i dalej...
Autor Wiadomość
piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-04-22, 15:45   1.05.2017. 7:30 PKP szyną do Parczewa i dalej...

... przez Jasionkę, Zaniówkę, Gęś, Rudzieniec do Czarnego Lasu. Po odwiedzeniu tamtejszej ścieżki dydaktycznej ognisko.
Później z Milanowa przez las (piach - ale ostatnimi czasy lekki), Wierzbówkę do Parczewa żeby na 17.19 wpakować się do szyny i wrócić dodom.

Trasa

Propozycja przede wszystkim dla osób dopiero zaczynających rowerowanie albo też do rowerowania wracających po dłuższej niż międzysezonowa przerwie.
Napisałem PRZEDE WSZYSTKIM a nie wyłącznie - jeżeli ktoś miałby chęć ot tak leniwie pokręcić sobie w tempie żwawego ślimaka może się przyłączyć. Ba, jeżeli ktoś chciałby na dwóch kółkach z Lublina albo do Lublina (a nawet "z" i "do") jechać - problemu nie widzę (ale wtedy już jadący sobie trasę wytycza).

A jeżeli ktoś postanowi zorganizować jednak coś na cały dzień - NIE WIDZĘ PROBLEMU - po prostu osoby, dla których wyjazd planuję jeszcze nie są gotowe na całodzienne, długodystansowe wyjazdy.

Paweł 

Wysłany: 2017-04-23, 19:50   

mi si epodoba takie lagodne wejscie w sezon :-) , poza tym juz kilka osob mi znajomych wyraziło chec dołaczenia do wypraw rowerowych , ale takich bez adhd :-P . Ja sie piszę. Pozdrawiam

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2017-04-27, 13:35   

Jak pogoda dopisze to wraz z Iwoną i Elą prawdopodobnie będziemy :-)

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-04-27, 16:47   

WojtekO napisał/a:
pogoda

Ano pogoda. Jak na razie prognozy miotają się wteiwewte. Ostateczna decyzja w niedzielę po południu.
Nie wiem jak inni chętni ale ja mam wtorek wolny - w razie kataklizmu można by wtedy. Niemniej mam nadzieję, że wyklaruje się znośna co najmniej aura na poniedziałek.

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2017-04-27, 18:42   

Według www.windy.com i modelu prognozowania GFS (na dole się przełącza modele) we wtorek 2 maja ma być do 21°C i bez wiatru. Może zdecydować wcześniej by wcześniej kupić bilety na szynobus.

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-04-28, 15:42   

Prognozy tak jakby zaczynały się przecierać. W sobotę po południu prawdopodobnie będę na puszce sardynek to do pekapu będzie rzut suchym beretem - wtedy się zadecyduje :-) .
Zobaczymy na miejscu, ale trasa Jasionka-Gęś to polna droga. Kawałek do Zaniówki tak czy inaczej przemęczyć trzeba będzie (coś ze 3 km.) ale jeżeli okaże się, że bajora i błoto to zamiast skręcić w lewo na początku Zaniówki pojedziemy prosto coby do Gęsi dojechać asfaltem (mało uczęszczanym) - dodałoby to ze 3 km. do ogólnego dystansu. Tak czy inaczej raczej garniturów nie zakładać :-D .

Paweł 

Wysłany: 2017-04-28, 21:13   

dla mnie wtorek srednio :-/

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-04-28, 21:49   

Wtorek to jedynie opcja mocno rezerwowa mojej Kobiecie nr 1 nijak (jak się okazało) nie pasująca. Przed chwilą aktualizacja GFS była - chmury ale bez deszczu - co najwyżej przelotne mżaweczki. Stan na chwilę obecną: 80% szans na poniedziałek. może być trochę zachodu ze znalezieniem suchego materiału na ognisko, ale jakoś sobie poradzimy.

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-04-29, 15:57   

Jako że lubię nadać sobie uprawnienia dyktatorskie :mrgreen: zapodaję co następuje:
Jedziemy w poniedziałek jednego maja. Szynobus rusza o 7.54 ale zbiórkę lepiej uskutecznić nieco wcześniej. Możliwość przełożenia wycieczki jedynie w wypadku niespodziewanego (w świetle aktualizacji prognoz) kataklizmu (jakiś grad z kilogramowych piguł itp.).
Trasa: wstępnie tak jak narysowałem. W Jasionce sprawdzimy jak wygląda polna droga do Zaniówki i jeżeli będzie fatalna wracamy na 813-tkę i przez Kostry turlamy na Czeberaki/Gęś. Zostanie wtedy jedynie odcinek Rudzieniec-las polny, w lesie szutrówka ponoć mocno przyzwoita. No i droga Milanów-Wierzbówka piaszczysta ale moim zdaniem powinna być przejezdna.
A jak nam będzie mało to wyskoczymy wracając na przystanku Rudnik :mrgreen: .
Do zobaczenia.

Paweł 

Wysłany: 2017-04-30, 12:52   

dodam tylko celem uzupelnienia,
ze w dwuszeregu zbiórka i do paciagu gesiego marsz ;-P

Paweł 

Wysłany: 2017-05-01, 20:19   

wlasnie dotarlem do komputera troche zmeczony i szczesliwy. Fajnie spedzony dzien z watkami przyrodniczo-krajobrazowymi przeplatanymi elementami historycznymi przedstawionymi w ciekawy sposob.Dziekuje wszystkim uczestnikom za mile towarzystwo,a debiutantom gratuluje wytrwalosci. podziekowania dla Piotra za sprawna organizacje i przebieg wyprawy. Polecam sie na przyszlosc :-)

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2017-05-01, 21:52   

Paweł świetnie podsumował. A więcej na FOTOGRAFIACH. Dodam, że po naradzie Piotr zmienił pierwotny plan trasy i pojechaliśmy w Lasy Parczewskie, by uniknąć topienia się błocku i dokuczliwego wiatru. Przeliczaliśmy łącznie ok. 50 km terenowwo-szosowo. Było 9 rowerzystów. Tradycyjne – ognisko i pieczenie kiełbasek. Jak na początek sezonu i by zachęcić uczestników do dalszych wyjazdów – dystans optymalny. Dziękuję prowadzącemu i wszystkim uczestnikom. Do następnego kręcenia :-D

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-05-02, 09:07   

WojtekO napisał/a:
pojechaliśmy w Lasy Parczewskie

Zważywszy stan dróg leśnych (wcześniej planowane polne raczej w dużo gorszym stanie) oraz warunki wiatrowe w połączeniu z "zaawansowaniem rowerowym" uczestniczek, dla których przede wszystkim wycieczkę organizowałem była to zdecydowanie dobra rada (dzięki) i decyzja. Marta przekonała się, że na "zrób dla mnie wycieczkę na 100 km." jeszcze u niej troszeczkę za wcześnie (poczeka do lata) a całkowicie początkująca Kobieta nr 1 nie zniechęciła się - dzisiaj ok. 13.00 mamy ruszać w lasy kozłowieckie (bez ogniska tym razem).
Dziękuję wszystkim za udział przepraszając za ewentualne niedociągnięcia.

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-05-03, 08:34   

Wojciechu, to widzę że specjalnie syna nie musiałeś namawiac na wyjazd :-P PSTRYK
W takich sytuacjach w RL zawsze pytaliśmy: "Będzie coś z tego"? :-D

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2017-05-05, 17:14   

Jurek S napisał/a:
Wojciechu, to widzę że specjalnie syna nie musiałeś namawiać na wyjazd
Tak jak widzisz kto inny mia dar przekonywania :-P

Odpowiedz do tematu