FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
25 czerwca Lubartów.
Autor Wiadomość
Mariobiker 

Wysłany: 2017-06-15, 22:57   

Andrzej napisał/a:

Kolego, nie obrażaj, chcesz integracji, to integrujmy się - ale z poszanowaniem wartości, które wyznajemy..

Pokaż mi Kolego w którym miejscu kogoś obraziłem ???

Andrzej napisał/a:

Proszę - obwieść wartości swoje - znajdziemy jakiś wspólny punkt zaczepienia.

I tu może być wielki problem, bo łączy nas tylko rower.

Andrzej napisał/a:

A jeśli uważasz, że Jerzy źle coś napisał w sprawie niedzielnej mszy świętej - wyjaśnij co było złego.

A i owszem tak uważam.
To czy ktoś uczęszcza na niedzielną Mszę Św. to jego prywatna sprawa i nigdy nie proponuję takich rzeczy na ustawkach.

damian.s

Wysłany: 2017-06-15, 22:58   

Hmmm, takie zestawienie - najpierw:
Jurek S napisał/a:
No dobra, przekonaliście mnie :mrgreen: Ale nie jedźmy tą nudną trasą spod Biedronki.

A kilka postów później w drugim wątku:
Jurek S napisał/a:
a jaki miałbyś pomysł na dojazd? Noże coś takiego?
https://ridewithgps.com/routes/22148295
Dystans krótszy i trasa całkiem przyjemna.

To najpierw ta sama trasa jest nudna, a chwilę później już całkiem przyjemna? Trochę to dziwne.

Co do Mszy Świętej to zauważ Jurku, że Twoja pierwsza propozycja była taka, żeby na Mszę pójść przed wyjazdem:
Jurek S napisał/a:
Wszak to niedziela i najważniejszym wydarzeniem w tym dniu jest Msza św. Wiem, że po to raczej trudno się zebrać więc najlepiej byłoby pójść przed wyjazdem.

Dopiero potem zaproponowałeś wyjazd z Mszą Św, ok ja nie mam nic przeciwko, chociaż ja na Mszę wybiorę się pewnie już po powrocie z Lubartowa (o ile w ogóle pojadę).

Także najpierw zaproponowałeś wyjazd pół godziny później i kilkaset metrów obok (mam nawet wrażenie że chyba bez zbytniego entuzjazmu, tak trochę od niechcenia i na siłę - cyt:"No to pojedźmy na to Święto Roweru..."), mimo że Wojtek wcześniej rzucił bardzo dobry pomysł na wspólny wyjazd i zaczęła się zbierać wspólna grupa, zaproponowałeś nieco inną trasę twierdząc, że trasa przez Dys, Pólko i Nasutów jest nudna, potem opinię o trasie zmieniłeś po kilku postach - no sorry Jurku, ale wygląda to tak, jakbyś po prostu nie chciał wspólnego wyjazdu obu grup.

Andrzej

Wysłany: 2017-06-15, 23:36   

[quote="Mariobiker"]
Andrzej napisał/a:

Kolego, nie obrażaj, chcesz integracji, to integrujmy się - ale z poszanowaniem wartości, które wyznajemy..

Pokaż mi Kolego w którym miejscu kogoś obraziłem ???

Mariobiker napisał/a:
Jurek S napisał/a:

Nie ma problemu Damianie. Przyjeżdżajcie na 9.30 na Spółdzielczości Pracy. :-D No i będziemy robić opcję z Mszą św. Zapraszamy :-D

Oj widzę, że "Ojciec Dyrektor" strasznie boi się integracji. Pytanie czemu :?: :?: :?:
Jurku wyluzuj bo nie potrzebne się napinasz a w pewnym wieku to może być niezdrowe :-P jeśli aż tak strasznie się nas lękasz to weź wiadro święconej wody - powinno wystarczyć
:mrgreen:

Czyż to nie szyderstwo??

Mariobiker napisał/a:

I tu może być wielki problem, bo łączy nas tylko rower..

To już mamy dużo wspólnego.
Jeśli z jakichś powodów nie masz innych wartości - też to szanuję.

Mariobiker napisał/a:

Andrzej napisał/a:

A jeśli uważasz, że Jerzy źle coś napisał w sprawie niedzielnej mszy świętej - wyjaśnij co było złego.

A i owszem tak uważam.
To czy ktoś uczęszcza na niedzielną Mszę Św. to jego prywatna sprawa i nigdy nie proponuję takich rzeczy na ustawkach.

Tu masz rację. Ale to jest propozycja - ale nie warunek. Możemy jechać razem dokąd zechcemy. Pod kościołem możemy się rozdzielić - możemy się spotkać na trasie etc.

Nie pojmuję dlaczego temat wiary wywołuje taką agresję. Czy ktoś Cię przymusza być na mszy? Chodzi tylko o to aby ci, którzy chcą mogli być. Kto nie chce nie musi.

Mariobiker 

Wysłany: 2017-06-16, 01:13   

Andrzej napisał/a:

Czyż to nie szyderstwo??

Nie, to moja opinia na temat zachowania Jurka.

Andrzej napisał/a:

Jeśli z jakichś powodów nie masz innych wartości - też to szanuję.

Mam jeszcze wiele innych wartości ale to jest moja prywatna sprawa i nie potrzebuję się z tym afiszować.

Andrzej napisał/a:

Nie pojmuję dlaczego temat wiary wywołuje taką agresję.

O czym Ty piszesz ??? Jaką agresję ?
Nie mam problemu z wiarą.
Na rowerze odwiedziłem bardzo wiele Świętych miejsc w naszym kraju. Najczęściej robiłem to sam bo wiara jest dla mnie bardzo osobistą sprawą i właśnie podczas takich wyjazdów nie potrzebowałem ani kibiców ani światła jupiterów.
Na ostatnim maratonie w Sudetach po kilkunastu godzinach jazdy na rowerze przejeżdżałem przed Bazyliką w Wambierzycach nie było czasu na modlitwę w tym pięknym miejscu. Musiała wystarczyć chwila zadumy na kolejnym podjeździe. Czy przez to jestem gorszym katolikiem od tych co w każda niedzielę siedzą w pierwszej ławce ? Nie wiem ? Nie mi to oceniać.
Jako pasjonaci jazdy na rowerze skupmy się na tym co nas łączy - ROWER. Natomiast rozmowy na temat wiary i polityki wprowadzają tylko zamęt i niepotrzebne zamieszanie. Czy jest nam to potrzebne ? Raczej nie.
Pozdrawiam i do zobaczenia w Lubartowie !!!

piotrf 
Kali

Wysłany: 2017-06-16, 05:46   

Cóż... Trochę materiału do przemyśleń a i pewnie przemodlenia na pielgrzymce - może w niedzielę coś napiszę (może nie spodobać się wszystkim uczestnikom tej... hmmm... już nie dyskusji a jeszcze (na szczęście) nie pyskówki)...
Dodatkowym plusem pielgrzymki do Kodnia i Pratulina jest trzydniowe odpięcie od internetu.

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-06-16, 06:08   

Pozdrawiam serdecznie moich kolegów z RL z pociągu relacji Lublin Rzeszów. Jadę w piękne okoliczności przyrody chwalić naszego Pana i Stwórcę za dar stworzenia. A tak na marginesie moi drodzy koledzy z RL zajrzyjcie do naszego statutu i tematu Kim jesteśmy. To Wam wiele wyjaśni chociaż Andrzej wcześniej dobrze napisał.

damian.s

Wysłany: 2017-06-16, 09:19   

Jurku, czytałem Wasz statut i wiem kim jesteście jak Klub, ale nie bardzo rozumiem jak to się ma do kwestii którą poruszyłem na początku. Jak ma się statut i charakter Klubu do wyjazdu z Mszą Świętą to rozumiem, ale przypominam, że pierwsza Twoja propozycja dotyczyła wyjazdu bez Mszy Świętej, a moja uwaga dotyczyła tego w jaki sposób zaproponowałeś ten wyjazd - tzn. w momencie kiedy Wojtek dał propozycję wspólnego integracyjnego wyjazdu na imprezę i zaczęła się zbierać wspólna grupa, Ty tak jakby na siłę i bez entuzjazmu (już cytowałem skąd taki odbiór) wrzuciłeś drugi wyjazd tuż obok i kilka chwil później. Potem coś kręciłeś, że trasa nudna, kilka chwil później trasa okazała się całkiem przyjemna, teraz zasłaniasz się Statutem. Tak jak napisałem, jeśli godzina była zbyt wczesna, to przecież można było się zapytać, podobnie w kwestii trasy. Myślę, że kwestia Mszy Świętej na wyjeździe, która pojawiła się później, też dałaby się rozwiązać, przecież i tak na miejscu utworzyłby się podział na mniejsze lub większe grupy, bo część osób pewnie będzie chciała kręcić więcej kółek, dla części wystarczy tylko jedno po którym skierują się w stronę Lublina lub w dowolną inną, a kto by chciał udałby się na Mszę Świętą - tak więc później grupa i tak by się podzieliła na mniejsze, więc naprawdę nie widzę sensu wrzucania drugiego wyjazdu. Pomysł Wojtka dotyczył wspólnego wyjazdu na tą imprezę, Rado również zapraszał na wyjazd, zaczęła się zbierać grupa i bardzo fajnie to wyglądało. Rozumiem, jeśli proponowałbyś drugi wyjazd np. około godziny 12 lub później - rano masz inne plany i wszystko jasne, niektórym też mogłaby bardziej odpowiadać późniejsza godzina, ale zrobiłeś tak jak zrobiłeś i dla mnie wygląda to tak jakbyś usilnie nie chciał wspólnego wyjazdu obu grup. Ok, masz do tego pełne prawo, tylko po co tak kręcić dookoła?
Chociaż dziwi mnie takie zachowanie, kompletnie dla mnie niezrozumiałe. Jeździmy razem na wspólne wyjazdy, członkowie i sympatycy Maksimum pojawiają się czasem na ustawkach RL, członkowie i sympatycy RL czasami przyjeżdżają na wyjazdy Maksimum, a tutaj takie coś...

Jacko 

Wysłany: 2017-06-17, 09:12   

O kurczaki co tu się dzieje :roll: chciał bym mieć takie problemy :lol:

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-06-17, 17:50   

Jacko napisał/a:
O kurczaki co tu się dzieje :roll: chciał bym mieć takie problemy :lol:

Andrzej

Wysłany: 2017-06-19, 22:03   

Mariobiker napisał/a:
...............