FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
18 sierpnia 7.45 PKP: Pratulin, Kodeń dogrywka
Autor Wiadomość
piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-07-05, 13:10   18 sierpnia 7.45 PKP: Pratulin, Kodeń dogrywka

Ano wlazło w łepetynę i wierci.
Wersja trzydniowa (widziałbym sobota-niedziela-poniedziałek):
1. Szyną do Parczewa. Dalej Milanów-Radcze-Rossosz-Łomazy-Studzianka-Piszczac-Chotyłów-Zaczopki-Pratulin. Próbuję znaleźć jakąś świetlicę czy inną salę coby małokosztowo na karimatach pod śpiworami przespać. Jak się nie uda pisałem już o agroturystykach (od 40 plnów/osobonoc).
2. Z Pratulina przez Neple-Małaszewicze-Zastawek (mizar lebiedziewski)-Kodeń. Dalej dwie wersje: pierwsza Sajówka-Janówka-Hanna-Lack do Wyryk, druga Jabłeczna (wtedy pamiętać o strojach trzeba)-Hanna-Dołhobrody-Różanka-Włodawa-Wyryki.

W Wyrykach nocleg w Bibliotece (pościel jest, część łóżka piętrowe) po 30 plnów od osoby (ewentualnie kolacja i śniadanie po 15 zł każde). Udostępniają czajnik i jakiś aneks kuchenny (tak przez telefon deklarowali.

3. Wyryki-Lubień-za Lubieniem zaczyna się jazda "piachowa" - Kamień-PPN (Durne Bagno)-Wólka Wytycka-Załucze-Rozpłucie-Zezulin-Kijany i dalej odwrotnie do trasy pierwszego dnia pielgrzymki kodeńskiej.

Mogę się podjąć "kontraktowania" noclegów dla 12 osób (pojemność sali w Wyrykach). Termin do ustalenia - jeżeli będzie pielgrzymka do Niepokalanowa to "łykend" sierpniowy (długi) odpada. Można by też na zamknięcie niejako sezonu połączyć spróbować z taką akcją modlitewną 7 października. W końcu jesienią też jeździć można.

Jest też wersja czterodniowa (piątek-poniedziałek) zakładająca dojazdówkę na kołach do hacjendy w Białce (niektórzy już byli) i tam nocleg w partyzanckich warunkach. Trasa z Białki przez Wisznice by była.

Dystanse do ok. 100 km dziennie (zdecydowanie krócej niż w czerwcu) ale odcinków terenowo-piaszczystych zdecydowanie więcej (taką mam nadzieję :mrgreen: )

Listy jeszcze nie robię - czekam na opinie - czy jechać? czy tymi trasami jechać? kiedy jechać?
Ostatnio zmieniony przez piotrf 2017-07-12, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2017-07-06, 08:40   

Lech Dokowicz na stronie FB napisał:
„W zeszłym roku idąc za wewnętrznym natchnieniem, razem z Maciejem Bodasińskim zaprosiliśmy Polaków do Wielkiej Pokuty.
To co się wydarzyło 15.10.2016 przerosło nasze najśmielsze oczekiwania: 150 tys. ludzi na Jasnej Górze oraz kolejne 750 tys. w transmisjach na żywo (600 tys. TVP info, reszta to różne stacje radiowe oraz live streaming w internecie). Wielu z nas przeżyło tamto spotkanie niezwykle głęboko, o czym świadczą chociażby setki postów zamieszczonych na tej stronie.
Po tym wydarzeniu pytano nas co dalej. Wkrótce potwierdziła się znana prawda, że Pan Bóg ciągle na nowo zaskakuje.
Otóż przyszła myśl, aby wobec ciemnych chmur na wschodzie i zachodzie oraz rosnącego zamętu w naszym kraju 07.10.2017 zaprosić Polaków by stanęli na granicy kraju i w jednej, wielkiej modlitwie różańcowej pomodlili się o zbawienie dla wszystkich dusz zagrożonych utratą życia wiecznego oraz o ochronę i błogosławieństwo dla naszego kraju. Chodzi więc o otoczenie Polski żywym różańcem. W ten sposób odpowiemy w pełni na prośby Matki Bożej wypowiedziane w Gietrzwałdzie (wczoraj minęła 140 rocznica pierwszego objawienia) oraz Fatimie (13.10. setna rocznica) o pokutę oraz modlitwę różańcową.
Dwa dni temu modląc się, weszliśmy na Rysy, najwyższy szczyt i granicę kraju. Trudy tego pielgrzymowania ofiarowaliśmy w intencji wszystkich uczestników Różańca do Granic.
Większość z nas rozumie, że grzech rozlał się już tak mocno, że tylko wypełnienie próśb Matki Bożej o modlitwę różańcową i pokutę może nas uratować.
Przez wieki Pan Bóg dawał Polsce obfitość łask, a teraz jest czas aby nasze pokolenie zaświadczyło wobec świata o miłości do Niego i naszej Jasnogórskiej Pani.
07.10.2017 nie może Was zabraknąć na granicy naszego kraju.
Proszę informujcie gdzie i kogo się da. Organizujcie się w parafiach i wspólnotach. Idźmy z Maryją ratować świat.
Wkrótce więcej informacji na: FB Różaniec Do Granic, www.rozaniecdogranic.pl"

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-07-07, 15:27   

Właśnie rozmawiałem z ks. proboszczem - jeszcze terminu nie ustalałem ale powiedział mi, że m. in. w Pratulinie właśnie Różaniec do granic ma się odbywać. Co ewentualni chętni na termin 7-9 października? Proboszcz powiedział też, że jakąś salę bezkosztowo albo mikrokosztowo postara się znaleźć (wstępnie mówił o Zaczopkach albo Łęgu - ok. 2 km. od Pratulina). Z tym, że ten wyjazd to już śpiworowo-karimatowy (coby koszta ciąć).

Projekty tras:

1.Parczew-Pratulin
Wyżywienie we własnym zakresie. Niemniej myślę, że sklepy jakieś będą.

2. Pratulin - Wyryki
Można przy okazji wizyty w Kodniu zjeść. Zresztą dalej Hanna to też nienajmniejsza miejscowość i na sklepy można liczyć sądzę.
Jest jeszcze opcja jazdy przez Jabłeczną i Włodawę - dystans wychodzi chyba nawet krótszy.

3. Wyryki - Lubelandia
Trasa najkrótsza ale też chyba najbardziej terenowa (w poniedziałek chyba tak lepiej :mrgreen: ).

Jeżeli byliby chętni proszę o jakiś odzew, uwagi do tras, terminu, warunków.
Przy założeniu październikowego terminu zapisy otwierałbym po pielgrzymce do Niepokalanowa.

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-07-12, 11:54   

Walczyłem z kalendarzem ale to nieustępliwy przeciwnik. Połamawszy głowę uznałem, że najmniej felernym terminem będzie jednak 18-20 sierpnia. Zdaję sobie sprawę, że to raptem parę dni po pielgrzymce do Niepokalanowa ale zakładam, że również maksimumowicze mają urlopy.
Jeszcze nie wiem czy uda się zejść z kosztów noclegów w Pratulinie dlatego zakładam koszty noclegów: Pratulin (agroturystyka) 40 zł, Wyryki 30 zł - plus tej wersji to brak konieczności targania śpiworów. Wyżywienie raczej we własnym zakresie (trzeba pomyśleć gdzie zakupy zrobić zwłaszcza pierwszego dnia).
Trasa drugiego dnia będzie nieco zmieniona (Jabłeczna, Włodawa - tam będzie można zaopatrzenie zrobić bo w Wyrykach sklepy do 15.00).

Deklaracje chętnych (zakładam do 12 osób) przyjmuję do 15 sierpnia (16 dzwonię potwierdzać).

1. Ja

Do miłego.

Janusz M

Wysłany: 2017-08-09, 17:00   

Kodeń - dogrywka coraz bliżej. Wróćmy do tych fajnych. nie tak dawnych przecież wspomnień, modlitwy, zapachu rumianku, pięknych okolic. Mam nadzieję , że ten wpis zmotywuje zacną grupę z pierwszego wyjazdu oraz wszystkich chętnych do zgłaszania swego udziału. Oprócz mnie swój udział deklaruje również Mirek. Do zobaczenia .

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-08-14, 09:34   

1. Ja
2. Janusz M
3. Mirek
4. IwonaO
5. WojtekO

W Pratulinie śpimy w Bużysku . Cena 40 PLN od osoby. Dostajemy do dyspozycji dom z wyposażeniem (łazienka, kuchnia). Do czwartku jest możliwość korekty liczby osób. Sklep w Bohukałach (coś chyba ze 2-4 km.)

Trasa dnia pierwszego . Kiepsko wygląda 24-25 km - krajówka, ale rysując z "palcomapy" nie znalazłem sensownej alternatywy.

Jeżeli wszystko sprawnie pójdzie chciałbym dotrzeć do Pratulina niedługo po 17.00 żeby się z grubsza ogarnąć przed mszą św. (18.00).

Trasa dnia drugiego

Jak widać najdłuższa i bardziej turystyczna. Nie podaję programu startu bo tym razem nieco powstrzymuję swoje dyktatorskie zapędy i pozwolę na nieco demokracji - ustalimy wieczorem w piątek. Przypominam o założeniu dłuższych okryć przed dojazdem do Jabłecznej - mam nadzieję zwiedzić cerkiew. Nocleg w Wyrykach 30 PLN/osoba. Telefonicznie zapewniali, że pościel i zaplecze sanitarne jest. Nie będzie sklepów (w Wyrykach ponoć do 15 czynne) - zaopatrzenie kolacja/śniadanie trzeba będzie zrobić po drodze.

Trasa dnia trzeciego

Tutaj nic nie zmieniłem w stosunku do pierwotnego zamiaru, ale że najkrótsza i dodomowa trasa korekty będziemy mogli nałożyć w drodze. Proponuję pobudkę w Wyrykach o 7.15 żeby sprawnie się zebrać na mszę św. w kaplicy o 8.00. Po mszy na rowery i do Lubienia pod wiatę przy plebanii jedziemy żeby tam zrobić sobie śniadanie.

Jako, że jest to nawiązanie do czerwcowej pielgrzymki do Kodnia wystąpi element modlitewny. Każdego dnia odmówimy jedną część różańca (piątek bolesna, sobota radosna, niedziela chwalebna). Sugerowane miejsca każdej tajemnicy zaznaczyłem cyframi rzymskimi.

Zasady poruszania tak jak w pielgrzymce kodeńskiej: ZAKAZ WYPRZEDZANIA ŁYSEJ, ZAKAZ ZOSTAWIANIA SAMOTNYCH OSÓB DALEKO ZA GRUPĄ.

Wyjazd w całości samowystarczalny - wieziemy klamoty na rowerach. Tym razem nie dzwonię nigdzie za wyżywieniem, co najwyżej możemy pomyśleć o zrzutkowych posiłkach na noclegach - ale to już dogadamy na trasie.

Zbiórka 7.43 na dworcu PKP Lublin Główny. Bilety do przystanku Parczew Kolejowa coś około 13 zł (7zł rower + ok. 6 człowiek). Szynobus rusza o 8.00.

Jeszcze dwa dni czekam na ewentualnie chętnych.

Do miłego.

Jerzyk 

Wysłany: 2017-08-14, 21:23   

Pojedziemy chętnie z Wami , tz. Kasia i ja .... :-P

Jerzyk 

Wysłany: 2017-08-14, 21:34   

A może nocleg we Włodawie w Klasztorze o. Paulinów , też w granicach 30 zł i wyżywienie jest możliwe . Sklepy do 21-szej - w niedzielę ???? :)

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2017-08-14, 22:24   

Proszę dopisać Iwonę i moja osobę. :-)

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-08-15, 08:27   

1. Ja
2. Janusz M
3. Mirek
4. IwonaO
5. WojtekO
6. Jerzyk
7. Kasia (cajka?)

Jerzyk napisał/a:
A może nocleg we Włodawie w Klasztorze o. Paulinów , też w granicach 30 zł i wyżywienie jest możliwe .

Zostają Wyryki, Włodawę to tylko północnym przedmieściem planuję zahaczyć (zobacz trasę).

Jerzyk napisał/a:
Sklepy do 21-szej - w niedzielę ???? :)

W niedzielę o 21 mam nadzieję być już w domu.

Wyruszamy w piątek, tak dla przypomnienia.

P.S. Przypominam również, że zaplanowałem dość dużo (jak na mnie) odcinków piaszczysto-ziemnych (szczególnie trzeciego dnia). A że czasem dyktator się we mnie budzi nie planuję zmian w tym zakresie (jedyna możliwość to jakby lało mogę odpuścić Kamień).

Janusz M

Wysłany: 2017-08-15, 14:06   

Nie jestem pewny wyjazdu. Dokuczają mi nerwobóle pleców. Dwa dni na kurację, czy wystarczy ? Bardzo chcę jechać z Wami. Pozdrawiam.

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-08-16, 09:18   

Kuruj skutecznie. Jakby jednak się nie udało daj mi znać gdzieś tak do 15.00 w czwartek.

cajka 

Wysłany: 2017-08-16, 09:47   

piotrf napisał/a:
...
7. Kasia (cajka?)
...

tak, tak, cajka :) się z Wami wybiera...

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-08-16, 10:49   

Dwa ogłoszenia.
W niedzielę msza św. o 8.00 w kaplicy. Po mszy wracamy do biblioteki zjeść jakieś śniadanie (zakupy na takowe w sobotę po drodze).
Płatność za nocleg w Wyrykach tylko przelewem, w związku z tym zbiorę od wszystkich po 30 zł. i wpłacę na swoje konto coby uiścić (mogę w poniedziałek np.).

Ponieważ muszą przygotować rachunek to ewentualne rezygnacje proszę zgłaszać do jutra.

P.S. Kto ma niech nie zapomni w piątek koszulki klubowej.

Janusz M

Wysłany: 2017-08-17, 12:58   

Decyzja - jadę. I pytanie do Kierownictwa oraz uczestników - zdobimy rowery chorągiewkami ?

Odpowiedz do tematu