FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NIepokalanów, 11.08 - 15.08.2017
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-07-07, 05:23   

To był sprawdzian czujności :-P Nie, no oczywiście, że pomieszałem. :-D
A kiedyś byłem tam z RL

Aika 

Wysłany: 2017-07-13, 08:26   

To będę pierwsza (?) JADĘ :mrgreen:

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-07-13, 10:53   

Jak na razie widzę, że rozpęd jest duży. :-P Uwaga, ja też jadę. :lol:
Póki co listy nie robię bo jest do ogarnięcia :-D

Jacko 

Wysłany: 2017-07-14, 09:06   

Chęć jest ale się zobaczy! Bo u mnie wszystko na ostatnią chwilę się klaruje :evil:

Naina 
Naina

Wysłany: 2017-07-18, 06:59   

Ja z bólem serca muszę oznajmić, że niestety termin ten mi nie pasuje... :-( Będę na Wołyniu. Zmówcie paciorek u Mojego Kochanego Świętego za siostrę Ninę :->

Janusz 

Wysłany: 2017-08-02, 09:12   

Pojadę ale bez śpiwora i materaca :!: :-D

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-08-03, 19:54   

Janusz napisał/a:
Pojadę ale bez śpiwora i materaca :!: :-D

Ja też. :mrgreen:
Chociaż przez chwilę pomyślałem czy przy tak małej liczbie uczestników nie próbować szukać po parafiach. Ale wtedy ze śpiworem. :-P

Janusz 

Wysłany: 2017-08-04, 07:12   

Jurek S napisał/a:
Chociaż przez chwilę pomyślałem czy przy tak małej liczbie uczestników nie próbować szukać po parafiach.

No właśnie a gdzie jest reszta Maksimum i zaprzyjażnionych ludzi :?: :-D

Aika 

Wysłany: 2017-08-04, 08:54   

Nie chce mi się dźwigać śpiwora, miejcie litość nad słabą niewiastą, może jednak jakieś agro po drodze :roll: :shock: :roll:

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-08-07, 18:21   

To już wszystko wiemy. :-D Jedzie nas czwórka: Anetka, Janusz, Sławek i ja. Wyjeżdżamy w sobotę, 12-tego sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00 u Maksymiliana Kolbego. Można powiedzieć, że to taka pielgrzymka od Maksymiliana do Maksymiliana. :-D W niedzielę dojeżdżamy do Niepokalanowa. Tam mamy dwa noclegi. Będzie więc czas na swego rodzaju duchowe zatrzymanie sie w tym miejscu. 15 sierpnia jedziemy do Warszawy i o 16.01 pociągiem do Lublina. :-P
Mam nadzieję, że w stolicy będzie czas na Wilanów i Stare Miasto.

Aika 

Wysłany: 2017-08-07, 19:16   

W dniach 6 sierpnia - 22 sierpnia 2017 r. w Niepokalanowie trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, jest to akcja duchowego oddania Niepokalanej wszelkich spraw naszego osobistego i społecznego życia. Akcja powstała z potrzeby serca, aby Matka Najświętsza zakrólowała w sercach wszystkich ludzi. Gdzie wejdzie Maryja, tam "łaskę nawrócenia i uświęcenia wyprasza" (św. Maksymilian).
Przez pierwsze 9 dni nowenny będziemy polecać Matce Najświętszej różne dziedziny naszego życia, składając u Jej stóp osoby i instytucje. Centralnym punktem naszych modlitw będzie uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia. Wtedy na wszystkich Mszach św. ponowimy nasze oddanie Niepokalanej na wzór św. Maksymiliana. Przez kolejne dni będziemy Dobremu Bogu dziękować za wszelkie dobro. Ostatniego dnia naszych modlitw, 22 sierpnia, ponowimy akt poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, tak jak o to prosił papież Pius XII.

My (KR Maksimum ;-) ) przyjedziemy 13-tego wieczorem i cały kolejny dzień ( 14 sierpnia-ODPUST) spędzimy w Niepokalanowie, a warto bo w tym dniu odbędzie się modlitwa za rodziny, i tak:
11.00 Msza św. (prowincjał o. Wiesław Pyzio)
17.00 Transitus św. Maksymiliana
18.00 Msza św. (ks. Piotr Pawlukiewicz), świadectwo Państwa Terlikowskich
Wigilia Wniebowzięcia NMP
21.00 Wieczór Uwielbienia (Apostolat Jezusa i Maryi z Poznania) (bazylika)
23.00 Msza św. (ojcowie franciszkanie)
od 0.00 do 6.00 Adoracja Najśw. Sakramentu (grupa pielgrzymów z Pabianic) (kaplica)

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-08-09, 15:44   

Rzutem na taśmę dołączył Gienek :-D

Aika 

Wysłany: 2017-08-12, 05:09   

To jedziemy :-D

piotro 
Piotr O.

Wysłany: 2017-08-12, 16:00   

Szerokiej drogi :-) W sumie bardzo polecam Żelazową Wolę Jeśli będziecie mieć wolny dzień w Niepokalanowie to chwilka drogi a i spokój tam w parku u Chopina więc i duchowość też można tam rozwijać :-) p.s. tak się zastanawiam czy dałbym radę zrobić kiedyś 230 i z Lublina do Sochaczewa rowerem dojechać w jeden dzień W końcu to dom rodzinny :-)

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-08-15, 20:42   

Trudno znaleźć słowa aby opowiedzieć o dobru, które w tak wielu wymiarach nas spotykało, którego doświadczaliśmy podczas tego pielgrzymowania do patrona naszego Klubu, Maksymiliana Kolbego. Więc w kilku prostych zdaniach. Na rozpoczęcie Msza św, której przewodniczył ks. Marek, głosząc do nas słowo i modląc się ze wspólnotą kościoła za nasze bezpieczne pielgrzymowanie. Kolejna Msza św w Brzózie, na którą wybraliśmy się w naszych strojach galowych. Zostaliśmy zauważeni przez proboszcza, który przywitał nas na rozpoczęcie mszy. O innych aspektach tego spotkania i pomysłach, które nam się zrodziły zapewne napisze Sławek. :-D Wjeżdżając do Niepokalanowa wzajemnie witaliśmy się z pieszą pielgrzymką z Pabianic. Przed samym klasztorem zostaliśmy pokropieni przez jednego z ojców, który wypatrywał pielgrzymów. Oczywiście opowiedzieliśmy kim jesteśmy i skąd przybywamy. I to chyba był początek "cudownych" zdarzeń w Niepokalanowie. :-D Na głównej mszy odpustowej, pośród różnych grup zostaliśmy wymienieni i przywitani. Później była Koronka do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Maksymiliana Kolbego, na której wypatrzyliśmy ojca, który przyjechał na rowerze identycznym, na jakim jeździł Maksymilian i... zostaliśmy wypatrzeni też przez innego brata, brata Feliks Po Koronce nastapiło spotkanie z obu zakonnikami. Może Anetka napisze czym zajmuje się brat Feliks. Brat Feliks dał nam pojeździć na swoim rowerze i w pewnej chwili powiedział: "Poczekajcie, zaraz przywiozę coś do jedzenia" I przywiózł w dwóch siatach. :mrgreen: Oj, jeszcze długo by można opowiadać o tym spotkaniu. Tym bardziej, że będzi ono miało swój dalszy ciąg. :-D Może ktoś jeszcze napisze :->
Spotykani po drodze ludzie, wspólne zdjęcia, wspólna modlitwa z gospodarzami naszego noclegu w Niepokalanowie. Że już nie wspomnę o naszej wspólnej codziennej modlitwie bo jakby to naturalne na takim wyjeździe.
I chyba najbardziej dopełnią atmosferę naszego wyjazdu zdjęcia, na które troszeczkę trzeba będzie poczekać. Sam też z radością wrócę do tych chwil.

Odpowiedz do tematu