FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Po Pielgrzymce
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator

Wysłany: 2018-07-05, 15:50   Po Pielgrzymce

Tak zastanawiam się co bym chciał zapamiętać po tej pielgrzymce. :?: Jako przewodnika Pielgrzymki myśl moją codziennie zaprzątało bezpieczeństwo pielgrzymów. I w tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim kierownikom grup i tym, którzy ich wspomagali aby każdy bezpiecznie mógł dotrzeć przed cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Było codzienne zatroskanie o całą tą logistyką, bez której to wydarzenie nie mogło by się odbyć. I tu też mogłem liczyć na pomoc każdego do kogo sie zwróciłem. Ale Pielgrzymka to przede wszystkim wydarzenie o wymiarze duchowym. W ten duchowy wymiar wpisuje się spotkanie z mieszkańcami Bałtowa na czele z Panią Dyrektor i ks. Proboszczem. To było niezwykłe doświadczenie otwartości, życzliwości i gościnności. :-) I z tego dnia zapamiętam słowa ks. proboszcza wypowiedziane podczas Mszy św - "Nie bój się, tylko wierz" A wiele było we mnie obaw i lęków o te wszystkie sprawy, o których powyżej. W ten duchowy wymiar wpisały się także konferencje naszego duszpasterza ks. Pawła. Bardzo ciekawie "odgadł" hasło naszej Pielgrzymki, które brzmiało (dla przypomnienia) "Z Maryją na drogach do Wolności", a w jego przekładzie wybrzmiało jako... "Z Maryją na drogach do niewoli". Nie będę tego rozwijał bo każdy kto był doskonale wie o co chodzi. :-D
A na koniec zwyczajowe, ale z serca płynące podziękowania dla wszystkich, którzy byli i tworzyli tę wspólnotę pielgrzymowania. :-)

Aika 

Wysłany: 2018-07-06, 07:48   

To była moja czwarta pielgrzymka i muszę powiedzieć, że każda jest inna. Był to czas szczególny, zarówno pod względem duchowym, jak i towarzyskim :mrgreen: wiele nowych twarzy, ale i tych wcześniej poznanych, ludzie sympatyczni, życzliwi i pomocni :-D Pomimo trudu i wysiłku, bo trasa i dystans niczego sobie :lol: żal, że czas tak szybko płynie i już koniec :shock: niezapomniana atmosfera, dopisujące humory, żarty w drodze. Przede wszystkim jednak wymiar duchowy, dla mnie szczególny zarówno ze względu na słowa ks. Pawła, ale i to, co mnie w drodze spotkało. Wszystko to złożyło się w jedną piękną całość. Dziękuję każdemu, kto się przyczynił do organizacji pielgrzymki, ale też wszystkim uczestnikom :-D Do następnego :!: :mrgreen: :!:

dzidziag

Wysłany: 2018-07-06, 09:05   

Co kolejna pielgrzymka to nowe doświadczenia i przemyślenia duchowe.Organizatorom i uczestnikom pielgrzymki podziękowania za w spólnie spędzony czas. P.s. bezpieczny powrót na kołach/ 628km/ to zasługa Janusza Jarka i Mirka którzy świetnie nawigowali trasę .Z tego miejsca im za to dziękuję ! Gospodarze w Bałtowie oczywiście ciepło nas przyjęli na nocleg.Do następ ego....

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2018-07-07, 15:27   

A tutaj trochę zdjęć od naszego kolegi Marcina :-D
https://photos.app.goo.gl/iujkxTcrGponTw4c7

SławekW

Wysłany: 2018-07-07, 18:50   

Dzięki wszystkim za wspólne pielgrzymowanie. W załączeniu zdjęcia https://photos.app.goo.gl/SoV8CyEgTVnUG54Y9

Piotrek777

Wysłany: 2018-07-08, 21:24   

Garść wspomnień z pielgrzymki, do zobaczenia na trasie... :-)
https://drive.google.com/drive/folders/1Ev_vZmIm8xSqmShlILcfjaZnVrm-pj_T?usp=sharing

Piotrek777

Wysłany: 2018-07-08, 23:15   

Jeszcze kilka zdjęć...
https://drive.google.com/drive/folders/1lEfRrJN418K4WaUsuCI-qHZnBOqkUL6P?usp=sharing

Naina 
Naina

Wysłany: 2018-07-10, 13:03   

Troszki mi to zajęło, bo po pierwsze miałam awarię kompa, a po drugie awarię samej siebie (chyba po pielgrzymce mnie przewiało, bo szyjka boli i zastrzyki mam auć). Kochani cóż tu można napisać kiedy słów braknie! Uwielbiam takie pielgrzymowanie w takim towarzystwie! Uśmiech, pogoda ducha, pomocna dłoń, wiara i wspólna modlitwa. Żal, wielki żal, że to wszystko już minęło... Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękuję za wspólne pielgrzymowanie. Jurkowi za jak co roczną wspaniałą organizację, Grupie IV - za wszystko, scholi - za piękny śpiew (z Wami zawsze jest tak wzniośle-tak prawdziwie pielgrzymkowo), księdzu Pawłowi to tak prywatnie - za wizerunek MB Betlejemskiej. Zażył mnie ksiądz. Niby piszę (staram się) ikony, a tego przedstawienia nie znałam. Kochani jak mawia Mario-Mani: "Dobrze, że Jesteście" :-D Mam nadzieję, że do zobaczenia za rok. To pisałam ja-Nina z Lublina :->

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2018-07-10, 17:12   

Naina napisał/a:
chyba po pielgrzymce mnie przewiało,

Ale, że o to chodzi? :-P :lol: :mrgreen:

Naina 
Naina

Wysłany: 2018-07-11, 18:05   

O widzisz! Tak to w Daleszycach się zaczęło! :-D

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2018-07-22, 13:02   

Dostaliśmy podziękowania ze Św Krzyża. Chociaż ja miałem ochotę napisać im trochę cierpkich słów po tym jak zabrali nam sprzed nosa relikwie św Krzyża i za miernej jakości pierogi :-| No ale podziekowania trzeba przyjąć

Odpowiedz do tematu