FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IX Lubelska Pielgrzymka rowerowa do Wąwolnicy
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator


Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 1538
Wysłany: 2021-08-10, 22:22   IX Lubelska Pielgrzymka rowerowa do Wąwolnicy

Zapraszamy 5 września na wspólne pielgrzymowanie na uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Chcemy razem przeżyć to ważne wydarzenie związane są z przypadającym 8 września Świętem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz rocznicą koronacji cudownej figury Matki Bożej Kębelskiej koronami papieskimi, mającej miejsce 10 września 1978 r. W regulaminie, który poniżej i nie zmienił się od zeszłego roku, znajdziecie wszystkie informacje dotyczące uczestnictwa i sposobu pielgrzymowania. Zbiórka o godz. 8.30 przy kościele w Konopnicy. Odjazd punktualnie o godz. 9.00. Jedziemy bez względu na pogodę. Dla usprawnienia kwestii organizacyjnych proszę o wcześniejsze zgłoszenia mailowe na adres krmaksimum@krmaksimum.pl lub w temacie podając dane (imię, nazwisko) uczestnika(-ów). Po przybyciu na miejsce zbiórki należy zgłosić się do organizatora w celu rejestracji i podpisania regulaminu. Zapisy do 04.09.2021r.
Ostatnio zmieniony przez Jurek S 2021-11-04, 20:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Jurek S
Administrator


Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 1538
Wysłany: 2021-08-10, 22:24   

Regulamin Pielgrzymki
1. W pielgrzymce mogą brać udział osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie posiadające kartę rowerową i będące pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.
2. Uczestnicy pielgrzymki muszą posiadać sprawny technicznie rower zgodnie z wymogami Przepisów ruchu drogowego jak również zapasową dętkę. Ze względów bezpieczeństwa uczestnikom zaleca się jazdę w kaskach.
3. Każdego uczestnika obowiązuje znajomość przepisów ruchu drogowego i ich przestrzeganie gdyż część trasy będzie przebiegać drogami publicznymi.
4. Podczas pielgrzymki dozwolone jest poruszanie się w kolumnach nie przekraczających 15 osób. Odległość między kolumnami powinna wynosić nie mniej niż 200m, a odległość pomiędzy uczestnikami w kolumnie do 2m. Dopuszczalna jest jazda 2 uczestników pielgrzymki obok siebie w przypadku rodziców lub opiekunów swoich dzieci.
5. Niedozwolone jest wyprzedzanie prowadzącego kolumnę jak również pozostawanie poza nią.
6. O wszelkich niedyspozycjach zdrowotnych, jak również potrzebie zatrzymania czy postoju należy informować prowadzącego kolumnę.
7. Każdy z uczestników bierze udział w pielgrzymce na własną odpowiedzialność, a za osoby niepełnoletnie odpowiedzialność ponoszą rodzice lub ich prawni opiekunowie.
8. Organizator pielgrzymki nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe na skutek wypadków losowych lub zawinionych przez uczestnika pielgrzymki.
9. Uczestnicy pielgrzymki zobowiązani są stosować się do zaleceń organizatorów
10. Osoby nie przestrzegające Regulaminu lub stwarzające zagrożenie będą wykluczone z grona uczestników.
11. Przewiduje się czas trwania pielgrzymki do 8 godzin, a dystans to łącznie około 60 km do Wąwolnicy z powrotem. Przedstawiony dystans nie uwzględnia dojazdu uczestników do miejsca zbiórki. Część trasy przebiegać będzie drogami gruntowymi. Każdy z uczestników we własnym zakresie i w zależności od potrzeb zaopatrzy się w napoje czy prowiant
12. W czasie trwania pielgrzymki obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i innych środków odurzających.
13. Podczas Mszy św na placu, ze względu na zalecenia w związku z covidem używamy maseczek ochronnych
14. Pielgrzymkę rozpoczynamy wspólną modlitwą różańcową. Podczas postojów będziemy odmawiać kolejne dziesiątki Różańca. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki jest wspólna Msza św o godz. 12.00 na placu przed bazyliką w Wąwolnicy.
15. Do decyzji pielgrzymów zostawia się sposób powrotu do Lublina; indywidualny czy w grupach prowadzonych przez organizatora.
16. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
17. Wzięcie udziału w Pielgrzymce oznacza równocześnie bezwarunkową akceptację regulaminu.
 
     
Jurek S
Administrator


Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 1538
Wysłany: 2021-09-05, 19:58   

Zacznę od podziękowań dla ks. Jana Domańskiego proboszcza parafii w Konopnicy, który od kilku lat bardzo ciepło wita naszą pielgrzymkę, modli się z nami, nie żałuje święconej wody 😛 i wyprawia nas na pielgrzymią drogę z kapłańskim błogosławieństwem. Trochę zaskoczyła mnie dzisiaj liczba pielgrzymów, ale dzięki pomocy kolegów, na których zawsze mogę liczyć, Jarosław Adamczuk, Tomasz Iwanek, Piotr Nieśpialowski, Mirek Woźniak, Szaja Szczepan i Jerzy Zieliński w drodze powrotnej moglem logistycznie ogarnąć nasz przejazd. No i podziękowania dla wszystkich za wspaniałą pielgrzymkową atmosferę. A było nas blisko 60-cioro uczestników. Na pewno każdy/a z nas na swój sposób przeżywał/a to wydarzenie. Dla mnie ważne miejsce miała Msza św z jakąś taką szczególną atmosferą skupienia i wyciszenia. We wspaniałych nastrojach wracaliśmy do Lublina.

https://photos.app.goo.gl/qEzMH6FKLgM7WanR8
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,057 sekundy. Zapytań do SQL: 8