FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
01.12.2016
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-12-01, 08:50   01.12.2016

(Mt 7,21.24-27)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki.

Myśl/pytanie, które się we mnie pojawia to: Co tak konkretnie wyobraża ten ewangeliczny dom w moim życiu. Może być dom rozumiany jako małżeństwo/rodzina. Niestety wygląda na to, że coraz mniej tych budowli jest posadowionych na skale. :-( Doświadczamy czasem tego bardzo blisko. Tym domem mogą być też relacje z drugim człowiekiem, w pracy, w szkole, w codziennym życiu. Mogą to być dzieła, które podejmujemy. W wymiarze osobistym, bardzo wąskim, ale także i społecznym. A czy np. nasz Klub Rowerowy "Maksimum" nie jest takim właśnie budowaniem? W innym miejscu w psalmie, w pieśni Salomona słyszymy: "Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą" Nawiązując do wcześniejszych słów Chrystusa o pełnieniu woli Ojca, co gwarantuje trwałą budowlę jawi się pytanie co to znaczy pełnić wolę Ojca, albo może bardziej - jak odczytać wolę Bożą w swoim życiu. Ja nie raz stając przed tak licznymi wyborami w swoim życiu "kłóciłem się" z Panem Bogiem, że tak mało wyraźnie pokazuje którędy mam iść. Że dał tak dużą przestrzeń wolności. Bo przeciez w tej wolności musimy odczytywać Jego wolę.

Odpowiedz do tematu