FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
08.12.2016
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-12-08, 09:10   08.12.2016

Dzisiaj o grzechu pierwszych rodziców i Zwiastowaniu.
http://mateusz.pl/czytania/2016/20161208.html

Będąc dzisiaj na Mszy roratniej pomyślałem sobie jak to dobrze, że już nie muszę się chować po krzakach jak Adam. :-> Pewnie nie pierwszy raz, ale może jakoś inaczej doswiadczyłem tej tajemnicy Wcielenia Jezusa poprzez Maryję. Tę, którą dzisiaj czcimy jako Niepokalaną. Tajemnicy ofiary Chrystusa "na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata" To nie znaczy oczywiście, że mam chodzić dumnie ze swoimi grzechami, ale w nadziei przebaczenia nazywać je takimi jakimi są i bardziej w relacji miłości niż kary czy strachu odwracać się od nich. Mimo ciągłych upadków.

Dariusz 

Wysłany: 2016-12-11, 13:44   

Świadomość noszenia własnych grzechów oznacza że jestem gotowy aby ciągle nad soba pracować. Jeśli chcę być prawdziwym chrześcijaninem, to decyduję sie na drogę która nie zawsze jest usłana samymi różami. Jak jest napisane w PŚ droga do raju wiedzie przez drogę trudną, ciasną bramę, wielu jednak wybiera bramę szeroką, ścieżkę prostą, bez wysiłku i myśli że na samym szczycie osiągną tak samo bez problemu zbawienie: fajnie by tak było :-P
Ja od jakiegoś czasu borykam się z jednym problemem. Prosiłem o pomoc ludzi z założenia głęboko wierzących, mocno związanych z kościołem: chociażby Proboszcz jednej parafii, kolega mający ogromny potencjał aby pójść do seminarium jak to niejedni mówili. Wszyscy dosłownie w perfidny sposób najzwyczajniej mnie spławili :-P Pomógł mi dopiero kolega z którym byłem nawet skłócony, który ma daleko do Boga. Jakie to jest niesamowite, przypomina mi się od razu fragment z Ewangelii w której Jezus opowiada w jednej z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Myślę, że nie ma nic gorszego dla Boga jak obłudny faryzeizm, wiara na pokaz. Chrystus na każdym kroku o tym Mówił. Takie są moje przemyślenia. Pozdrawiam

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2016-12-11, 17:47   

Dariusz napisał/a:
wielu jednak wybiera bramę szeroką, ścieżkę prostą, bez wysiłku i myśli że na samym szczycie osiągną tak samo bez problemu zbawienie: fajnie by tak było :-P

Myślę, że ważne jest w takim momencie jak patrzymy na takich ludzi. Bo grozi nam bowiem postawa tych z przypowieści, którzy najęci z rana przepracowali przez cały dzień (życie) i mieli za złe właścicielowi winnicy, który nagrodził tak samo tych, którzy przyszli pod koniec dnia (życia). Ja próbuję ( z różnym skutkiem) patrzeć na moją osobistą relację z Panem Bogiem. Bo ostatecznie nie będzie miało dla mojego zbawienia znaczenia jak źli byli ci drudzy.

Dariusz 

Wysłany: 2016-12-11, 20:55   

Jurek S napisał/a:
Myślę, że ważne jest w takim momencie jak patrzymy na takich ludzi. Bo grozi nam bowiem postawa tych z przypowieści, którzy najęci z rana przepracowali przez cały dzień (życie) i mieli za złe właścicielowi winnicy, który nagrodził tak samo tych, którzy przyszli pod koniec dnia (życia).

zgadzam się, żeby też nie popadać w jakieś samouwielbienie, jaki to ja jestem doskonały a inii wokoło sami grzesznicy. Nie chcę być jak ten faryzeusz który chełpił się przed Bogiem jaki to on jest doskonały a ten zmartwiony celnik który siedział obok niego jest tym złym. Każdy i tak odpowie przed Bogiem w swoim własnym imieniu. Ja staram się w lepszym lub gorszym skutkiem takie sprawy które wcześniej opisałem pozostawić Panu Bogu, ale i tak przyznam się że po tym co doświadczyłem czułem się dość dziwnie. Człowiek dostaje pomoc od tych od których najmniej się spodziewa, a nie od tych którzy powołując się na swoje przekonania powinni tej pomocy udzielić.

Odpowiedz do tematu