FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
15.01.2017
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-01-15, 09:45   15.01.2017

Mam nadzieję, że w każdym kościele gdzie się dzisiaj udacie (może już byliście) będzie czytany list pasterski Episkopatu Polski z okazji Roku św Brata Alberta. Całośc można przeczytać tutaj
http://episkopat.pl/list-...-brata-alberta/
Parę fragmentów, które mnie szczególnie poruszyły i jakże są dzisiaj aktualne:

Świadectwo jego życia wskazuje najpierw na prawdę o nierozerwalnej więzi między miłosierdziem a chrześcijaństwem. Św. Jan Paweł II, jeszcze jako kardynał Karol Wojtyła, ujął tę prawdę oraz świadectwo o niej w sposób następujący: „Miłosierdzie i chrześcijaństwo to jedno i to samo. Jeśli nie byłoby miłosierdzia, nie ma chrześcijaństwa… Wyznanie wiary musi się dopełnić wyznaniem miłości…”. Cóż więc znaczy nasza wiara bez miłosierdzia, bez konkretnego zaangażowania, wyrażającego troskę o bliźniego: chorego, samotnego, opuszczonego, ubogiego duchowo czy materialnie? Ten bliźni nie znajduje się gdzieś daleko.

A czym może być owo „dawanie siebie” dzisiaj dla nas? To nic innego jak codzienny trud, cicha ofiara ze swojego czasu, swoich sił, swojego zdrowia, to umniejszanie siebie w służbie bliźnim, to bycie „dobrym jak chleb, który dla każdego leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny

A my tak ciągle gdzieś na później to odkładamy. Pewnie i chcielibyśmy, ale przeciez praca, dom. Przecież jeszcze tylko na to spotkanie muszę pójść, jeszcze taki dobry film graja w kinie, a tu taka fajna impreza się szykuje. No i chciałoby się tak zwyczajnie odpocząć. I tak minął kolejny tydzień, a później miesiąc. I mówimy jak ten czas szybko leci. Może warto na chwilę się zatrzymać, zobaczyć swoje priorytety. Przed nami kolejny rok, tym razem z takim szczególnym, może trochę niewygodnym świętym. :-D

Dariusz 

Wysłany: 2017-01-16, 07:34   

przypomniał mi sie taki fragment z PŚ
Księga Izajasza 6.8, „Potem usłyszałem głos Pana, który rzekł: Kogo poślę? I kto tam pójdzie? Tedy odpowiedziałem: Oto jestem, poślij mnie!”
Bóg na co dzień daje nam znaki, abyśmy na co dzień spełniali swoje powołanie będąc chrześcijanami. I kolejny fragment tutaj mi się przypomina z Ewangelii św Mateusza:
Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili
A czy my tak potrafimy czynić? czy tylko dobrzy jesteśmy w gadaniu o wielkich i szczytnych celach

Aika 

Wysłany: 2017-01-16, 07:51   

No dobrze, więc dzisiaj o 15.30 w DPS przy ul. Kosmonautów Jurek organizuje kolędowanie. Potrzebna jest pomoc w trybie pilnym :lol: trzeba będzie zrobić kawę, czy herbatę, potrzymać tekst z kolędą przed oczami, bo niektórzy sami nie są w stanie, nakarmić ciasteczkiem i zwyczajnie pobyć. Klubowicze moi kochani, do dzieła :-D Bliźni czekają :-)

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-01-16, 10:08   

Dariusz napisał/a:
A czy my tak potrafimy czynić? czy tylko dobrzy jesteśmy w gadaniu o wielkich i szczytnych celach

Tak sobie myślę Darku, że jest taka, czasem trudno uchwytna granica, kiedy zaczniemy oceniać drugiego człowieka. A tego juz nie można robić. :-) Każdy ma sówj czas, swoje możliwości, jakieś uwarunkowania. Jeżeli przykład i zachęcenie nie odnosi skutku to nie można z tego robić zarzutu. Jeszcze przytoczę słowa papieża Franciszka. One odnosza się do mnie do Ciebie, do każdego z nas:
Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby „wegetować”, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad

Dariusz 

Wysłany: 2017-01-16, 21:44   

Masz w sumie racje Jurku
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3

Odpowiedz do tematu