FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
16-18.06.2017r. Pielgrzymka do Kodnia.
Autor Wiadomość
piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-05-14, 07:14   

Oki. Ale zakładam, że pojawią się wcześniej na jakiejś krótszej wycieczce. No i że jakieś dłuższe dystanse w tempie 21-23 km/h po płaskim bez wiatru już jeździły. Bo bez jakiejś zaprawy szczególnie pierwszy dzień może się okazać zabójczym. Zwłaszcza, że nie dysponujemy żadnym autem transportowym - tutaj uwaga do wszystkich uczestników: dobrze przemyślmy co będzie niezbędne a co tylko przydasiem pozostanie - każdy gram bagażu wieziemy sami.

P.S. Jak pisałem wyżej - osoby od siedemnastej na liście noclegi rezerwują same. Jeżeli załatwią miejsce w "Hoteliku" przy sanktuarium proszę o informacje do mnie aby uwzględnić to przy potwierdzaniu na początku czerwca.

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-05-18, 13:53   

UWAGA!
WAŻNY KOMUNIKAT.
Zdaję sobie sprawę, że po jego przeczytaniu ktoś może powiedzieć "co to za dyktator, co trzy razy zmienia koncepcję"... ale takie już prawo dyktatora 8-) .

Zmienia się drugi dzień pielgrzymki. Pobudka 8.07 i śniadanie. Po śniadaniu siadamy na pojazdy i rozszerzamy plan pielgrzymki o Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich . W Pratulinie msza św. (proboszcz zadeklarował, że specjalnie dla nas odprawią). Później powrót do Kodnia wg pętlostrzałki na mapie .
Jest spore prawdopodobieństwo, że po drodze spotkamy również pieszą pielgrzymkę z Kostomłotów do Pratulina.

Dzień będzie intensywnie pielgrzymkowo-turystyczny. Po drodze m. in. cerkiew neounicka w Kostomłotach, sanktuarium w Pratulinie, rzut (rzuty?) okiem na niektóre forty twierdzy brzeskiej, Mizar w Lebiedziewie.

W razie wątpliwości pisać/dzwonić/wołać/emaliować.

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-05-22, 09:06   

UWAGA!!!

Brak zastrzeżeń do zaproponowanych tras spowodował, że wieczorem 21 maja zgodnie z zapowiedzią klepnąłem stempelek "ZATWIERDZONE".

Uwagi porządkowo-regulaminowe:

Przyjąłem słowa "dać świadectwo wierze" jako sui generis motto pielgrzymki.

Pielgrzymka jest wyjazdem RELIGIJNYM z elementami turystyczno-poznawczymi - nie odwrotnie. Uczestnicy biorą udział w codziennej mszy św. i wspólnej modlitwie różańcowej (wszystkie CZĘŚCI każdego dnia pielgrzymki - miejsca "różańcowe" zaznaczyłem na mapie liczbami rzymskimi (I, II, III, IV)).

Pielgrzymując kierujmy się życzliwością i gotowością pomocy innym ludziom. Z drugiej strony nie bójmy/nie wstydźmy się poprosić innych pielgrzymów o pomoc jeżeli taka będzie konieczna, ale też nie nadużywajmy przychylności innych.

Każdy pielgrzym stawia się w miejscu zbiórki ze SPRAWNYM rowerem zaopatrzonym zgodnie z wymogami PoRD. Wskazane dokonanie przeglądu pojazdu PRZED pielgrzymką. Proszę nie zapomnieć również o zabraniu zapasowej dętki (po jednej na rower powinno wystarczyć). Pielgrzymce NIE BĘDZIE towarzyszył pojazd warsztatowy - jakiekolwiek naprawy możliwe będą jedynie w zakresie ograniczonym wiezionymi przez pielgrzymów narzędziami i umiejętnościami posługiwania się nimi.

Na drogach wspólnych z nierowerowymi uczestnikami ruchu jedziemy w dwóch grupach. Każda grupa będzie miała swojego prowadzącego (przedstawieni zostaną przed mszą św. rozpoczynającą pielgrzymkę).

Obowiązuje ZAKAZ wyprzedzania prowadzącego grupę. Od tego zakazu mogą wystąpić trzy wyjątki:
1. Fragment drogi oznaczony znakiem ostrzegawczym A-23 (stromy podjazd) - z zastrzeżeniem, że po zakończeniu podjazdu osoby, które wyprzedziły grupę zatrzymują się i czekają na resztę grupy.
2. Czasowa zmiana na czele grupy na prośbę prowadzącego. W takiej sytuacji zastępujący prowadzącego nie może być wyprzedzany przez innych (z wyjątkiem "funkcyjnych") pielgrzymów.
3. Na uzasadnioną prośbę pielgrzyma prowadzący może (ale nie musi) wyrazić zgodę na krótkotrwałe wyprzedzenie grupy w celu (na przykład) zrobienia zdjęć pielgrzymki "od czoła".

Osoby czujące, ze mają zbyt dużo "pary w łydkach" i obawiające się, że wlec się będziemy proszone są o zgłoszenie do mnie w najbliższych dniach żebym miał czas zdobyć jakieś przyczepki rowerowe. Powiozą bagaże innych a i czasem podholowanie może się przydać.

Pilnujemy tyłów. NIEDOPUSZCZALNA jest jazda samotnej osoby kilkaset metrów za swoją grupą. Jeżeli widzimy, że ktoś z uczestników pielgrzymki ma jakieś problemy w trakcie jazdy NATYCHMIAST informujemy prowadzącego grupę. W razie awarii cała grupa (a w razie konieczności cała pielgrzymka) zatrzymuje się na czas jej usunięcia. Pamiętajcie: RANNYCH I ZABITYCH NIE ZOSTAWIAM.

Pamiętajmy, że jesteśmy pielgrzymami oraz reprezentujemy Klub Rowerowy Maksimum. Zobowiązujemy się tym samym do unikania zachowań mogących wywoływać negatywne odczucia i opinie wśród osób, które spotkamy w trasie. Dotyczy to również czasu indywidualnie spędzanego w Kodniu (może się taki uda wygospodarować).

Wyżywienie we własnym zakresie z wyjątkiem wspólnie zamawianych posiłków w Kodniu (dwie kolacje i dwa śniadania). Koszt wyżywienia "wspólnego" to 4*14= 56,- zł. Koszt noclegu 2*25=50,- zł. Razem 106,- zł. od osoby. Tę kwotę proszę mieć przygotowaną w piątek 16 czerwca na ostatnim planowanym odpoczynku w Jabłecznej.

Stan domyślny jest taki, że WSZYSCY pielgrzymi korzystają ze śniadań (2) i kolacji (2) w domu pielgrzyma w Kodniu. Ewentualne uwagi do menu (ktoś nie je mięsa, ktoś inny może mieć jakieś inne nietolerancje pokarmowe) proszę zgłaszać do mnie w NIEPRZEKRACZALNYM terminie do 7 czerwca (środa) w wiadomościach prywatnych.

Nie przewiduję żadnych opłat administracyjnych. Proszę jedynie o rozważenie (kto ile może i uważa za zasadne) złożenie ofiar od pielgrzymów w Lubieniu (ks. proboszcz zadeklarował, ze nas nakarmią nieodpłatnie), Pratulinie (ks. proboszcz obiecał "pozagrafikową" mszę św.) i Kodniu (tam co kto da "na tacę"). NIE BĘDĘ sprawdzał kto ile dał ani też czy w ogóle dał - zdaję sobie sprawę, że nie zawsze dysponujemy możliwościami. Nie dopuszczam również jakiegokolwiek piętnowania, czy ganienia osób (nawet anonimowego) które ofiary nie dały.

Ogólny harmonogram pielgrzymki:
Piątek 16 czerwca.
1. Zbiórka o godz. 6.45 na parkingu przy

kościele pw. Wniebowzięcia Najswietszej Maryi Panny Zwycięskiej (bramą pomiędzy bankiem a terenem biblioteki przy budce parkingowego od razu w prawo). Przed rozpoczęciem mszy św. krótka odprawa porządkowa.
2. Rozpoczęcie pielgrzymki godz. 7.00 mszą św. w w/w kościele.
3. Po mszy św. 5 minut na ogarniecie i przed 8.00 chcę już wyjeżdżać na trasę do Kodnia

Sobota 17 czerwca:
1. Pobudka 8.07 i śniadanie.
2. O 9.01 Jesteśmy już w trasie do Pratulina
3. Punkty krajoznawcze zaznaczyłem na mapie. Powrót do Kodnia i kolacja (czas wolny być może).

Niedziela 18 czerwca:
1. Pobudka 6.30 i śniadanie.
2. Msza św. 8.00.
3. Od razu po mszy św. wyjazd na trasę do Lublina .
4. W Lubelandii mam nadzieję być ok 19 - 20 godziny.

Uwaga - zatrzymywać będziemy się jedynie w niektórych z zaznaczonych przeze mnie na mapach miejsc. Przystanki obowiązkowe to te oznaczone cyframi rzymskimi na różaniec.

Jeżeli miejsce postoju wypada przy kościele (Rogóźno, Sosnowica, Lubień, Hanna, Kodeń itd.) pierwsze co robimy to wejście do kościoła na krótką indywidualną modlitwę. Potem dopiero można się rozbiec :-) .

Uczestnicy pielgrzymki ubezpieczają się we własnym zakresie.

Stawienie się w miejscu zbiórki do rozpoczęcia pielgrzymki oznacza bezwarunkową akceptację powyższych zasad.

Prawo do ostatecznej i nie podlegającej apelacji interpretacji powyższych zasad przysługuje dyktatorowi pielgrzymki.

Proszę o jakieś sygnały zwrotne o zapoznaniu się z powyższymi zasadami.

Janusz M

Wysłany: 2017-05-23, 13:35   

Wykonałem rozmowę telefoniczną z recepcją w Hoteliku. Rezerwacja , na dzień dzisiejszy , obejmuje 20 miejsc noclegowych - 16 z listy podstawowej + 4 z rezerwowej. Hotelik dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Zapoznałem się z zasadami pielgrzymowania : przyjmuję do wiadomości i stosowania. Do zobaczenia.

Paweł 

Wysłany: 2017-05-23, 20:26   

zastosuje sie

Naina 
Naina

Wysłany: 2017-05-23, 20:52   

To i ja obiecam być grzeczna :->

Janusz M

Wysłany: 2017-05-24, 07:57   

Mam propozycje, aby ozdobić nasze rowery a tym samym zaakcentować religijny charakter wyprawy chorągiewkami, na wzór pielgrzymek na Jasną Górę. Będzie to jednocześnie wyraz naszej wspólnoty. Ewentualnie jest jeszcze możliwość użycia chorągiewek z pielgrzymek do Częstochowy, lecz pewnie nie wszyscy je posiadają. Koszt znikomy, a korzyści wiele.

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-05-24, 08:23   

Janusz M napisał/a:
zaakcentować religijny charakter wyprawy chorągiewkami

Jak dla mnie dobry pomysł chociaż miejsca na kierownicy coraz mniej (biało-czerwona jeździ). Mam źródło biało-niebieskich chorągiewek po 1,50 zł. Zamawiać?

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2017-05-24, 09:01   

Piotr podaj źródło jak w Lublinie. Moje zapotrzebowanie :-) to kolor: biało-czerwony, biało-niebieski i biało żółty na Rad Papieski 10 VI

Naina 
Naina

Wysłany: 2017-05-24, 10:50   

Ja biało-niebieską mam! pomysł bardzo dobry! zaakcentujmy nasz wyjazd tj. PIELGRZYMKĘ :->

Janusz M

Wysłany: 2017-05-24, 14:03   

Piotrze ! Biało - niebieskie - kolory maryjne - zamawiaj ! Gwarantuję zwrot kosztów !

Paweł 

Wysłany: 2017-05-25, 17:31   

ja tez poprosze Piotrze :-)

Mariobiker 

Wysłany: 2017-05-25, 18:28   

piotrf napisał/a:

Jak dla mnie dobry pomysł chociaż miejsca na kierownicy coraz mniej (biało-czerwona jeździ).

Jedynym słusznym miejscem na zamontowanie chorągiewki jest tył roweru (bagażnik lub sakwa). Po pierwsze jest widoczna przez wyprzedzające nas osoby a po drugie i chyba najważniejsze chorągiewka na kierownicy w czasie jazdy łopocze i wydaje dźwięk który po kilku godzinach jazdy jest wstanie zirytować chyba najspokojniejszą osobę.
Przetestowane :)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/69a4fa9a83ff526b

https://get.google.com/albumarchive/116105494439608775503/album/AF1QipP_GDCKuswISksyqkmxJHTuIkMCJ2bkUyBGQ4kV/AF1QipNad9_WEXkrucUcuSfKulL9m8f8Q8_zwcn2Tpzm

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2017-05-25, 19:21   

Mariobiker napisał/a:
[...] chorągiewka na kierownicy w czasie jazdy łopocze i wydaje dźwięk który po kilku godzinach jazdy jest wstanie zirytować chyba najspokojniejszą osobę.
Jak ktoś lubi :mrgreen: to czemu nie. Jadąc w grupie muszę się przyznać irytują dźwięki wydawane przez np. nienasmarowane łańcuchy lub telepiące się na nierównościach zapięcia do rowerów lub błotniki – oglądam się i sprawdzam czy to mój sprzęt się już rozpada :mrgreen:

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-05-25, 20:17   

Mariobiker napisał/a:
Jedynym słusznym

Sformułowanie mocno kategoryczne. Co za tym idzie mocno ryzykowne :-P . Mocuję chorągiewkę do torebuni przy kierownicy i nie przeszkadza . Może po prostu nie zwracam uwagi. Jedyna dostrzeżona niedogodność to zakłócanie strumienia światła w trakcie jazdy wieczorno-nocnej, ale i tak (ze względu na torebunię) mam dwie latarki na "kierowniku" (no i rzadko po ciemaku jeżdżę), tak że ta niedogodność nie uniemożliwia jazdy. Poza tym chorągiewka jest swego rodzaju emblematem zaś tyłów pilnuje mi Łysa :mrgreen: .
Nie narzucam miejsca mocowania chorągiewki - każdy ma czas pomyśleć jak i gdzie umocować.

P.S. Bez potwierdzenia zamawiam 19 - jedna osoba zgłosiła, że ma chorągiewkę z pielgrzymki jasnogórskiej.

Odpowiedz do tematu