FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NIepokalanów, 11.08 - 15.08.2017
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-06-20, 20:43   NIepokalanów, 11.08 - 15.08.2017

Ten pomysł rzuciła kiedyś Anetka na jednym z naszych spotkań, ale jakoś nie został podjęty. Przypomniało mi się przy okazji właśnie pielgrzymki do Kodnia. No wypadałoby, żebyśmy jako Klub popielgrzymowali do naszego patrona. :-D Tak na gorąco rzucam, jeszcze bez terminu, bez planu, bez tras. Ale na pewno trzeba by uruchomić jakies kontakty, żeby nas szczególnie przyjęli w Niepokalanowie :mrgreen:
Przymierzę się jakby to wyglądało na kołach. :-P
Ostatnio zmieniony przez Jurek S 2017-07-05, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-06-21, 15:21   

O. Dobra pomysła moim skromnym zdaniem.

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-06-21, 22:04   

Przymierzyłem sie do trasy. Wyszedł mi taki kompromis pomiędzy jak najkrótszym dystansem a w miarę mało uczęszczanymi drogami.
https://ridewithgps.com/routes/22324625
Oczywiście ten dystans trzeba by rozłozyć na dwa dni (tyle wynosi pierwszy dzień pielgrzymki na Jasną Górę). Raczej kiepskie szanse na powrót pociągiem więc trzeba by też na rowerach. Wychodzi więc cztery dni. Tak myślę w kontekście planów Piotra co do Pratulina. Bo też na taką pielgrzymkę dobry byłby termin12-15 sierpnia. Jeden dzień urlopu. Zresztą chodzi nie tylko o ilość dni urlopowych ale także nasze nieobecności w domu. Czy gdyby te wyjazdy były w różnych terminach to czy ktoś dałby radę pojechać (a chciałby) i tu i tu? Nie będę się napierał. :-D Piotrze, jeżeli będziesz robił wyjazd do Pratulina ja zrezygnuję z pielgrzymki do Niepokalanowa. Chociaż mam ogromną chęć tam pojechać ze względu na naszego patrona, który gdzies nam zupełnie zniknął z horyzontu :-P I może udałoby się "zdobyć" jakiegoś franciszkanina na ten wyjazd. :-D

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-06-22, 07:03   

Termin wyjazdu do Pratulina jeszcze do ustalenia. Nie widzę problemu żeby wyruszyć do Niepokalanowa w "łykend" sierpniowy przy czym skłaniałbym się do wersji czterodniowej.

P.S. W 2015 r. w trakcie pielgrzymki parczewskiej na Jasną Górę spaliśmy w SP im. Jana Pawła II w Paprotni na sali gimnastycznej - mieli kilkanaście materacy gimnastycznych.

P.S. 2. A na trasy sobie jeszcze popatrzę :-P .

Aika 

Wysłany: 2017-06-24, 07:34   

Ale fajnie :-D myślcie nad trasą, żeby przyjemnie było :mrgreen: i ja JADĘ :-D :lol: :-D

Janusz 

Wysłany: 2017-06-24, 07:45   

Aika napisał/a:
Ale fajnie :-D myślcie nad trasą, żeby przyjemnie było :mrgreen: i ja JADĘ

Nie zapomnij że póżniej jedziemy do Japoni :lol:
Ostatnio zmieniony przez Jurek S 2017-06-24, 08:12, w całości zmieniany 1 raz  

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-06-24, 08:25   

Janusz napisał/a:

Tak na marginesie ,mam bardzo dobry kontakt z Polonią Japońską więc nie byłoby problemu. Po za oczywiście kasą :-(

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-06-24, 08:48   

Taka zupełnie wstępnie narysowana trasa powrotna.
https://ridewithgps.com/routes/22432852
Fajnie by było sobie zrobić zdjęcie klubowe w Stolicy :-P
Szkoda, że trwa ta przebudowa linii bo można by zrobić fajna trasę przez Kampinos, więcej posiedzieć w Warszawie, dojechać do Dęblina i stamtąd szyną, ja to mawia Piotr. :-D Na tą chwilę pokazują częściowo trasę zastępczą autobusową. Byc może z Deblina na dłuzszym odcinku jeździ pociąg.

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2017-06-24, 09:02   

Robi się coraz ciekawiej :mrgreen:

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-06-24, 09:22   

Hmmm... "Puławianką" (801) na koniec długiego łykendu? Chociaż z mapy patrząc alternatywy nie najprostsze do znalezienia...

P.S. Pomysł na zdjęcie w stolnicy dobry moim skromnym dyletanckim zdaniem :-) .

Aika 

Wysłany: 2017-06-24, 10:11   

Jurek S napisał/a:
Janusz napisał/a:

Tak na marginesie ,mam bardzo dobry kontakt z Polonią Japońską więc nie byłoby problemu. Po za oczywiście kasą :-(

No jakby co, to mogę jechać, tylko samolot pewnie drogi a kręcić do samej Japonii chyba nie do końca się uda :-P :mrgreen:

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-07-05, 22:30   

Trochę było rozmów pielgrzymkowych :-D i jak widzicie jest juz termin. Sławek bardzo dobrze zasugerował, że nie można wpaść wieczorem do Niepokalanowa i wypaść następnego dnia z rana. Stąd jeden dodatkowy dzień. Ten dodatkowy dzień nie musi być w całości wykorzystany na to miejsce. Można popołudniem zrobić np. ze 60 km i wtedy dwa kolejne dni powrotu będą krótsze i bedzie na coś jeszcze trochę wiecej czasu. :-P Jeszcze o tym pomyślę. Trzeba by więc na tą naszą 5-cio dniową pielgrzymkę wziąć dwa dni urlopu. Przymierzając się do naszych różnych wyjazdów weźmy pod uwagę, że jest to pielgrzymowanie do sanktuarium patrona naszego Stowarzyszenia. Myślę, że uda nadać się temu wyjazdowi szczególny charakter poprzez zgłoszenie tego wyjazdu do Franciszkanów w Niepokalanowie.

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2017-07-06, 08:40   

Hmmm... a może dałoby się trasę "tam" przesunąć troszeczkę na zachód coby sanktuarium w Lewiczynie i XVII/XVIII wieczny bodajże kościół w Skułach odwiedzić? Z noclegiem w Białobrzegach (zum beispiel)?

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-07-06, 21:46   

piotrf napisał/a:
Hmmm... a może dałoby się trasę "tam" przesunąć troszeczkę na zachód coby sanktuarium w Lewiczynie i XVII/XVIII wieczny bodajże kościół w Skułach odwiedzić? Z noclegiem w Białobrzegach (zum beispiel)?

Każdy dobry pomysł jest do wzięcia. :-D
https://ridewithgps.com/routes/22856581
Z tym że nocleg nie w Białobrzegach tylko w Studziankach Pancernych :-P Chociaz z tym moze być trudno. A tak na marginesie dopiero teraz zauważyłem, że do Czarnolasu byśmy zajechali do Mikołaja Reja.
Nad drogą powrotną jeszcze muszę pomyśleć

Andrzej

Wysłany: 2017-07-06, 22:35   

Jurek S napisał/a:
do Czarnolasu byśmy zajechali do Mikołaja Reja.
Nad drogą powrotną jeszcze muszę pomyśleć

Czy aby nie pomyliłeś poetów Jurku?
Zdaje się Rej z Nagłowic pochodził... A Czarnolas to Jan Kochanowski. :roll:

Najlepszym widać też się zdarza..

Odpowiedz do tematu