FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwa różańcowa KR Maksimum
Autor Wiadomość
Aika 

Wysłany: 2017-07-14, 09:21   Modlitwa różańcowa KR Maksimum

Wczoraj, na zebraniu Zarządu naszego Klubu, rozmawialiśmy o potrzebie modlitwy różańcowej za naszą Ojczyznę w obecnym czasie. I tak myślę, że jako Klub moglibyśmy się włączyć w szturm Nieba :-D tym bardziej, że czasy, jak sami widzimy są trudne i niespokojne. W związku z tym, że mamy w tym roku 100 lecie objawień fatimskich, podczas których Matka Boża zachęcała do odmawiania różańca tak zwyczajnie zróbmy to :-D nasz Patron Św. Maksymilian był wielkim czcicielem i orędownikiem Niepokalanej, więc do dzieła!! Proponuję, aby do dnia 13 października br. codziennie przez członka naszego Klubu i nie tylko, był odmawiany dziesiątek różańca w intencji naszej Ojczyzny.

Ja zaczynam dzisiaj, więc mogę obstawiać każdy piątek w tym okresie, co nie oznacza, że nikt inny w tym dniu nie może się zgłosić, wręcz przeciwnie. Piszcie więc co o tym myślicie i zgłaszajcie się na kolejne dni tygodnia, można wybrać tylko jeden dzień, a można modlić się regularnie, wedle uznania, chęci i możliwości.

Warto jeszcze zauważyć pomysł Wojtka, odnośnie modlitwy różańcowej na granicy wschodniej naszego kraju w dniu 7 października, jestem za :-D

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2017-07-14, 11:28   

Podejmuję się do 7 października (MB Różańcowej) codziennie jeden dziesiątek w tej intencji odmówić.
A jak się uda to na granicy naszej Ojczyzny już cały różaniec właśnie 7 października. Może będzie to Dorohusk. Jestem na etapie rozmów z tamtejszym proboszczem by z parafianami wspólnie nasza grupa pielgrzymów szturm modlitewny przeprowadziła. :-D

Taki tekst wpadł mi dzisiaj:
„Ciągle grzebiecie w sumieniach innych ludzi, a własne zarastają chwastami...”
„Kiedy śmierć po nas przyjdzie, jak bardzo będziemy żałować, że tyle czasu poświęciliśmy na zajmowanie się sprawami innych, a tak mało dbaliśmy o własne sumienie”.
J. M. Vianey

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-07-14, 15:30   

Muszę powiedzieć, że pomysł Anetki idealnie wpisuje się w to co chcemy robić jako Klub. Taka wspólna klubowa modlitwa uzupełnia trójnóg Maksymiliana Kolbego, o którym na założycielskich zebraniach mówił nam ks. Marek: MODLITWA - PRACA - REKREACJA.
A równocześnie jest potrzebą chwili wobec zagrożeń jakie niosą bezbożne ideologie dla Polski, Europy i świata.
Oczywiście wchodzę w to. :-D Do wszystkich swoich modlitewnych zobowiązań dorzucam jeszcze jedną dziesiątkę Różańca. Obstawiam sobotę.
WojtekO napisał/a:
Podejmuję się do 7 października (MB Różańcowej) codziennie jeden dziesiątek w tej intencji odmówić.

Przyjmijmy okres naszego klubowego odmawiania do 13 października jak napisała Anetka. Tym bardzie, że jest to ważny dzień w kościele. Wtedy jest ostatnie w roku nabożeństwo Fatimskie i wtedy też miały miejsce kolejne objawienia.

W nawiązaniu:
"Fatimski różaniec to codzienny różaniec! Zatem to nie poryw chwili, to nie akcyjność, to nie stawianie Bogu warunków, że np. przez tydzień proszę, w później czekam na cud. Fatimski różaniec to codzienna, stała, wierna modlitwa niezależnie od tego jakie są dni: trudne czy łatwe."

Noorbi

Wysłany: 2017-07-14, 15:53   

Szlachetna inicjatywa. Wiedziałem Jurek że można na Ciebie można liczyć. Ja też uważam, że bardzo potrzebna jest nam modlitwa... i to taka prawdziwa, szczera... Bo sam już nie wiem co może zatrzymać to, co dzieje się w naszym państwie... rozpadające się struktury, kpina z konstytucji.... PAŃSTWO W RUINIE. Pomódlmy się... to możemy.

Andrzej

Wysłany: 2017-07-14, 16:34   

Noorbi napisał/a:
Szlachetna inicjatywa. Wiedziałem Jurek że można na Ciebie można liczyć. Ja też uważam, że bardzo potrzebna jest nam modlitwa... i to taka prawdziwa, szczera... Bo sam już nie wiem co może zatrzymać to, co dzieje się w naszym państwie... rozpadające się struktury, kpina z konstytucji.... PAŃSTWO W RUINIE. Pomódlmy się... to możemy.

Ta szczera modlitwa dała nam wybór prezydenta w 2015 roku . Tak mi się przypomniała inicjatywa z sms -ami przypominającymi o tej modlitwie przed wyborami, też rozsyłałem.
Tak i teraz - jak wspomniałeś - szczera modlitwa pomoże wydźwignąć nasze państwo z ruin pozostałych po złodziejskich rządach, z "teoretyczności".
Dziękuję Ci za to wsparcie.

Poniedziałek
Ostatnio zmieniony przez Andrzej 2017-07-14, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  

SławekW

Wysłany: 2017-07-14, 17:46   

Wspaniały pomysł Anetko,dołączam się i ja, mój dzień to sobota. Pozdrawiam.

Janusz 

Wysłany: 2017-07-14, 19:51   

Ja z Grażynką wtorek.

Anna

Wysłany: 2017-07-14, 21:46   

"Bo gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w moje imię, tam jestem wśród nich". Dołączam do Sławka w sobotę.

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-07-15, 05:38   

Sobota dobrze obstawiona to ja przejdę na niedzielę :-)

Aika 

Wysłany: 2017-07-17, 16:52   

Może jeszcze wpiszę się na środę, żeby Wojtek zbyt samotny nie był :-D co nie oznacza, że inni chętni/chętne ;-) nie mogą już dołączyć

Naina 
Naina

Wysłany: 2017-07-18, 07:10   

Poniedziałek - mój dzień. A modlić się będę jak Andrzej ;-)

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-07-18, 21:12   

Może jeszcze ktoś się zgłosi. Ale gdyby nie to ja wezmę jeszcze czwartek, żeby zamknąć tydzień. Oczywiście cały czas można jeszcze dołączać. . Na dzisiaj wygląda to tak
1. Poniedziałek - Wojciech, Andrzej, Nina
2. Wtorek - Wojciech, Janusz, Grażynka
3. Środa - Wojciech, Anetka
4. Czwartek - Wojciech, Jurek
5. Piątek - Wojciech, Anetka
6. Sobota - Wojciech, Sławek, Ania W.
7. Niedziela - Wojciech, Jurek

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2017-07-27, 10:21   

Nasza inicjatywa modlitewna pokrywa się z Duchową pielgrzymką do granic Polski.

Tak zachęca do Różańca do Granic, jeden z inicjatorów, Maciej Bodasiński

PS. Odnosząc się do wcześniejszych wpisów z podtekstem politycznym – pychą jest narzucone Bogu w modlitwie jak sprawy naszej Ojczyzny ma rozwiązać. Mamy mu po prostu bezgranicznie zaufać – jak Maryja.

Aika 

Wysłany: 2017-07-27, 13:04   

WojtekO napisał/a:
Odnosząc się do wcześniejszych wpisów z podtekstem politycznym – pychą jest narzucone Bogu w modlitwie jak sprawy naszej Ojczyzny ma rozwiązać. Mamy mu po prostu bezgranicznie zaufać – jak Maryja.

Pycha to duże słowo, Pan Jezus określił to tak:

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie Mi troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, że każdy akt prawdziwego, ślepego i całkowitego oddania się Mnie rozwiązuje trudne sytuacje.

Oddanie się Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, abym podążał za wami. Oddanie się oznacza zamianę niepokoju na modlitwę. Oddanie się oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i poddanie się Mnie, bo tylko dzięki Mnie poczujecie się jak dziecko uśpione w objęciach matki, gdy pozwolicie, abym mógł przenieść was na drugi brzeg.

Mnie oddajcie to co wami wstrząsa, co was boli bezgranicznie – te wasze wątpliwości, wasze przemyślenia, wasze niepokoje i chęć powzięcia odpowiednich kroków za wszelką cenę, aby zapobiec temu co was trapi. Czegóż nie dokonuję, gdy dusza, tak w potrzebach duchowych jak i materialnych, zwraca się do Mnie, patrzy na Mnie mówiąc: „TY SIĘ TYM ZAJMIJ”, a przy tym zamyka oczy i uspokaja się!

Dostajecie niewiele łask, kiedy się męczycie i dręczycie, aby je otrzymać. Otrzymujecie ich bardzo dużo, kiedy wasza modlitwa jest pełnym oddaniem się Mnie. W cierpieniu prosicie, żebym oddalił je od was, ale w taki sposób, jak wy sobie tego życzycie… Zwracacie się do Mnie, ale chcecie, bym to ja dostosował się do waszych planów. Nie bądźcie jak chorzy, którzy proszą lekarza o kurację, ale sami mu ją podpowiadają.

Nie postępujcie tak, lecz módlcie się, jak was nauczyłem w modlitwie „Ojcze nasz”: „Święć się imię Twoje” – to znaczy: bądź uwielbiony w tej mojej potrzebie; „Przyjdź Królestwo Twoje” – to znaczy: niech wszystko przyczynia się do chwały Królestwa Twojego w nas i na świecie; „Bądź wola Twoja” – to znaczy: Ty decyduj. Ja wkroczę z całą Moją wszechmocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje.

Czy widzisz, że nieszczęścia następują jedne po drugich, że sytuacja wciąż się pogarsza, zamiast się poprawiać? Nie przejmuj się – zamknij oczy i powiedz Mi z ufnością: „Bądź wola Twoja, TY SIĘ TYM ZAJMIJ”. Powiadam ci, że się zatroszczę, że interweniuję jak lekarz, a nawet uczynię cud, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dostrzegasz, że stan chorego się pogarsza? Nie przerażaj się, ale zamknij oczy i powiedz: „TY SIĘ TYM ZAJMIJ”. Zapewniam cię, że się o ciebie zatroszczę.

Sprzeczne z oddaniem się Mnie jest zamartwianie się, niepokój, chęć rozmyślania o konsekwencjach zdarzenia. Przypomina to zamieszanie spowodowane przez dzieci, które domagają się, aby mama troszczyła się o ich potrzeby, a jednocześnie wszystko chcą zrobić samodzielnie, utrudniając swymi pomysłami i kaprysami jej pracę. Zamknijcie oczy i pozwólcie się ponieść nurtowi Mojej Łaski; zamknijcie oczy i pozwólcie Mi działać; zamknijcie i nie myślcie o chwili obecnej, także odwróćcie myśli od przyszłości jako od pokusy.

Oddajcie się Mnie, uwierzcie w Moją dobroć, a przysięgam wam na Moją Miłość, że kiedy z taką ufnością powiecie: „TY SIĘ TYM ZAJMIJ”, Ja w pełni wezmę to na siebie, pocieszę was, wyzwolę i poprowadzę. A gdy zmuszony jestem poprowadzić was drogą odmienną od tej, jaką widzielibyście dla siebie, wówczas pouczam was, noszę w Moich ramionach, bo nie istnieje skuteczniejsze lekarstwo niż interwencja Mojej Miłości. Jednak troszczę się tylko wtedy, kiedy zamkniecie oczy.

Jesteście bezsenni, wszystko chcecie oceniać, wszystkiego dociec, o wszystkim myśleć, i w ten sposób zawierzacie siłom ludzkim, albo jeszcze gorzej – ludziom, pokładając ufność w ich interwencji. A to właśnie stoi na przeszkodzie Moim słowom i Moim zamiarom.

O! Jak bardzo pragnę tego waszego całkowitego oddania się Mnie, abym mógł was obdarować, i jakże smucę się widząc, że jesteście niespokojni! Szatan do tego właśnie zmierza: aby was podburzyć, by oddzielić was ode Mnie i od Mojego działania i rzucić na pastwę ludzkich poczynań. Przeto ufajcie tylko Mnie, spocznijcie we Mnie, oddajcie Mi się we wszystkim. Czynię cuda proporcjonalnie do waszego pełnego oddania się Mnie, a nie waszego zaufania do siebie samych. Wylewam na was skarby łask, kiedy znajdujecie się w całkowitym ubóstwie!

Jeżeli macie swoje zasoby, nawet niewielkie, lub staracie się je posiąść, pozostajecie w naturalnym obszarze, a zatem podążacie za naturalnym biegiem rzeczy, który jest często zakłócany przez szatana. Żaden człowiek rozumujący i rozważający tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów, nawet spośród Świętych.

Na sposób Boski działa ten, kto odda się Bogu. Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczyma duszy: „JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ!”. I odwróć swoją uwagę w inną stronę, bo dociekliwość twego umysłu utrudnia ci dostrzeżenie zła. Zawierzaj Mi często, nie skupiając uwagi na samym sobie. Czyń tak we wszystkich swoich potrzebach. Czyńcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, nieustanne i ciche cuda. To wam poprzysięgam na Moją miłość. Zapewniam was, że Ja się o was zatroszczę.

Módlcie się zawsze z tą gotowością do oddania się Mnie, a zawsze będziecie odczuwać wielki pokój ducha i osiągać znaczne korzyści, również wtedy, gdy udzielam wam łaski ofiary, zadośćuczynienia i miłości, która nakłada na was cierpienie.

Wydaje ci się to niemożliwe? A zatem zamknij oczy i powiedz całą swoją duszą: „JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ!”. Nie lękaj się,

ja się zatroszczę. A ty błogosławić będziesz Imię Moje, nie dbając o siebie samego. Inne twoje modlitwy nie mają takiej wagi, jak ten akt pełnego ufności oddania się Mnie – zapamiętaj to sobie dobrze. Nie ma skuteczniejszej „nowenny” od tej: „Och Jezu, oddaję się Tobie, troszcz się o mnie Ty”.

Jest to Akt oddania (przeciw niepokojom i zmartwieniom)

Ks. Dolindo Ruotolo, neapolitański kapłan, który zmarł w opinii świętości, pozostawił po sobie wiele dzieł. M.in. spisał powyżej przedstawioną, a zainspirowaną przez samego Pana Jezusa, naukę o oddaniu się Bogu.

Andrzej

Wysłany: 2017-07-29, 21:49   

Aika napisał/a:
WojtekO napisał/a:
Odnosząc się do wcześniejszych wpisów z podtekstem politycznym – pychą jest narzucone Bogu w modlitwie jak sprawy naszej Ojczyzny ma rozwiązać. Mamy mu po prostu bezgranicznie zaufać – jak Maryja.

Pycha to duże słowo, Pan Jezus określił to tak:

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie Mi troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, że każdy akt prawdziwego, ślepego i całkowitego oddania się Mnie rozwiązuje trudne sytuacje.

..
.

Zbyt daleko idzie Wasza nadinterpretacja.

Ja tak to widzę:

" Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię."

Jeśli nie macie o co się modlić - w ogóle się nie módlcie .

Proszę dobrze zrozumieć powyższe zdanie, które jest pewnym skrótem myślowym, ale chciałem, żeby mocno ( pysznie ?) zabrzmiało.

Odpowiedz do tematu