FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin XI LPR na Jasną Górę
Autor Wiadomość
piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 431
Skąd: z górki:)
Wysłany: 2019-05-06, 15:23   Regulamin XI LPR na Jasną Górę

REGULAMIN XI LUBELSKIEJ PIELGRZYMKI ROWEROWEJ NA JASNĄ GÓRĘ

1. WSTĘP
Tegoroczna XI Lubelska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się pod hasłem: „Przez Maryję do życia w Duchu świętym”.
Jako, że Pielgrzymka jest ze swojej natury wydarzeniem religijnym w czasie jej trwania przewidziana jest codzienna Msza św., konferencje jak również inne formy modlitwy jak Różaniec czy Anioł Pański. Są to swoiste „rekolekcje w drodze”, podczas których chcemy pogłębiać swoje doświadczenie spotkania z Bogiem w codziennym życiu, tak aby coraz pełniej być świadkami Jego Miłości w świecie – w naszych rodzinach, środowiskach pracy, w społeczeństwie.
Oprócz wymiaru duchowego Pielgrzymka ma również charakter rekreacyjno-turystyczny. Trasa jest poprowadzona przez tereny o wysokich walorach turystyczno-krajoznawczych. Dlatego dopuszczamy możliwość udziału w pielgrzymce osób, których z różnych przyczyn nie interesuje jej duchowy charakter, a którzy chcą nam towarzyszyć jako znajomi, przyjaciele. Warunkiem ich uczestnictwa jest przestrzeganie niniejszego Regulaminu i poszanowanie religijnego charakteru.
Pamiętajmy, że pielgrzymując tworzymy wspólnotę chrześcijańską w drodze, którą łączy wspólna droga, trud, modlitwa no i oczywiście sposób pielgrzymowania – rowerem. Dzielmy się uśmiechem, dobrym słowem, radą, pomocną dłonią z innymi pielgrzymami oraz napotkanymi ludźmi. Swoją postawą dajemy świadectwo nie tylko o sobie, ale także o całej wspólnocie pielgrzymkowej.
Podczas Pielgrzymki obowiązuje całkowity zakaz spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych, używania słów uważanych powszechnie za wulgarne i obraźliwe. Zaleca się powstrzymywanie od palenia papierosów, a jeżeli już to nie w miejscach noclegowych czy w grupie pielgrzymów.
Zachęcamy wszystkich do pełnego uczestnictwa w Pielgrzymce poprzez udział w codziennej Mszy św, Sakrament Pokuty i Eucharystii, wspólną modlitwę i uczestnictwo w konferencji. Ofiarujmy swój pielgrzymi wysiłek w intencji naszych spraw osobistych, rodzinnych, spraw Ojczyzny i losów całego świata.
2. OPŁATY PIELGRZYMKOWE I ŚWIADCZENIA ORGANIZATORA
W ramach opłaty pielgrzymkowej (opłata podstawowa 85 zł + obiadokolacja w Częstochowie 20 zł (opcja) + śniadanie w Częstochowie 10 zł (opcja) + transport 85 zł(opcja) ) pielgrzymi otrzymują:
-regulamin pielgrzymki,
-koszulkę pielgrzymkową, którą zakładamy obowiązkowo podczas wyjazdu z Lublina, wjazdu do Częstochowy i podczas Mszy Św. na Jasnej Górze.
- ubezpieczenie NW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków)
- towarzystwo wozu technicznego na trasie Pielgrzymki
- transport karimaty i śpiwora
- 4 noclegi (wymagają własnego śpiwora i karimaty – noclegi w szkołach)
- powrót wynajętym transportem (opcja)
- obiad na Św. Krzyżu
- obiad i śniadanie w Częstochowie (opcja)
Codzienne wyżywienie każdy z pielgrzymów zapewnia sobie we własnym zakresie. Organizator postara się wzorem lat ubiegłych zapewnić napoje (woda) na całej trasie pielgrzymki jak również w części batony, owoce czy wspólną kolację trzeciego dnia we Włoszczowie.
Pielgrzymujący mogą liczyć na wsparcie techniczne w zakresie prostych napraw roweru (np. wymiana czy klejenie dętek, regulacja hamulców i przerzutek).
3. WARUNKI UCZESTNICTWA
Każdy z pielgrzymujących przed udziałem w Pielgrzymce powinien zapoznać się z niniejszym Regulaminem, zaakceptować jego warunki i wpłacić opłatę pielgrzymkową oraz w przypadku osób deklarujących w Formularzu Zgłoszeniowym obiadokolację/śniadanie w Częstochowie dodatkową opłatę i w przypadku osób wracających do Lublina z grupą pielgrzymkową: opłatę na transport powrotny Częstochowa – Lublin.
Z zasady, w Pielgrzymce mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Dopuszcza się możliwość udziału osób niepełnoletnich tylko i wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów, którzy podpisują odpowiednie oświadczenie. Każda z osób biorąca udział w Pielgrzymce musi bezwarunkowo znać przepisy o Ruchu Drogowym. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać kartę rowerową, a pozostałe dowód osobisty.
Każdy z pielgrzymujących podpisuje oświadczenie, że jego stan zdrowia umożliwia jazdę rowerem przez 4 kolejne dni z dystansem dziennym do 100km oraz że ponosi pełna odpowiedzialność za szkody wynikłe z własnego zachowania zarówno w stosunku do siebie jak i innych uczestników Pielgrzymki.
Pielgrzymujący powinien posiadać sprawny technicznie rower, który zapewni bezawaryjną jazdę przez 4 kolejne dni o łącznym dystansie do 350km.
Rower powinien posiadać wyposażenie zgodnie z przepisami o Ruchu Drogowym, a w szczególności: sprawne hamulce, światło z przodu (białe) i z tyłu (czerwone) oraz sygnał dźwiękowy.
Dodatkowo należy zabrać ze sobą jedną zapasową dętkę i zestaw łatek. W przypadku nietypowego demontażu kół czy regulacji innych elementów roweru, także narzędzia (mogą być przewożone w samochodzie technicznym).
Całość wyposażenia (oprócz karimaty i śpiwora) pielgrzymujący przewozi w sakwach na swoim rowerze. Z tak obciążonym rowerem poruszamy się z prędkością ok. 20km/h. Nie dotyczy to oczywiście sytuacji jazdy pod górę czy przy silnym, przeciwnym wietrze.
Jazda obowiązkowo odbywa się w kasku rowerowym.
Nieprzestrzeganie regulaminu, poleceń organizatora, postawy niezgodnej z celami i duchem pielgrzymki może spowodować wykluczenie z Pielgrzymki.
4. SPOSÓB PIELGRZYMOWANIA
Trasa Pielgrzymki przebiegać będzie zarówno po drogach polnych i leśnych jak i po drogach publicznych o zmiennym natężeniu ruchu z przewagą średniego i niskiego. Poruszamy się w grupach nie liczniejszych niż 15-sto osobowe, w kolumnie (jeden za drugim) z bezwzględnym przestrzeganiem zasad Ruchu Drogowego. Każdy z uczestników zostanie przyporządkowany do odpowiedniej grupy pielgrzymkowej. Nie będzie możliwości jej zmiany bez uzgodnienia z prowadzącym grupę.
Jazda odbywa się w tempie wyznaczonym przez prowadzącego grupę. Zabrania się wyprzedzania innych uczestników pielgrzymowania jak również gwałtownego przyspieszania czy hamowania. W czasie jazdy odstęp pomiędzy rowerami w grupie powinien być nie większy niż 1 m. Odległość pomiędzy grupami powinna być nie mniejsza niż 200 m. O miejscu i czasie trwania odpoczynku grupy w trakcie jazdy decyduje przewodnik grupy w porozumieniu z jej uczestnikami.
W przypadku zatrzymania się jednej grupy, pozostałe mogą kontynuować podróż do najbliższego miejsca postoju.
W razie awarii roweru, jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych czy innych sytuacji zmuszających do zatrzymania się należy niezwłocznie powiadomić prowadzącego grupę, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.
Z zasady pielgrzymujemy bez względu na pogodę. W związku z tym pielgrzymujący powinni posiadać ubranie przeciwdeszczowe przystosowane do jazdy rowerem.
5. ZALECENIA ORGANIZATORA
Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy nie jest jednodniowym wyjazdem w okolice naszego miejsca zamieszkania, z którego w każdej chwili można wrócić ze względu czy to na pogodę, stan zdrowia czy stan techniczny naszego roweru. Dlatego zwracamy szczególną uwagę na dobre przygotowanie roweru do pokonania tej trasy. Jeżeli ktoś nie jest w stanie sam tego uczynić powinien to zrobić w serwisie rowerowym.
W związku z tym, że cały bagaż wieziemy na rowerze - zabierzmy tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Każdy z nas musi sam określić co będzie mu potrzebne przez 4-5 dni (m.in. przybory toaletowe, wierzchnie ubranie, zmienne obuwie, kubek i sztućce) Nie zapomnijmy o lekarstwach (jeżeli takich potrzebujemy), niezbędnych dokumentach (dowód osobisty, legitymacja studencka czy ubezpieczeniowa, karta rowerowa w przypadku nieletnich uczestników Pielgrzymki). Zabieramy też karimatę i śpiwór, które będą przewożone samochodem technicznym.
Strój uczestnika powinien zapewniać swobodę ruchu i wygodną jazdę, a także być dostosowanym do warunków atmosferycznych (np. okrycie przeciwdeszczowe, ciepła odzież, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV). Pamiętajmy, ze jest to pielgrzymka więc strój także powinien to uwzględniać.
Na trasie Pielgrzymki:
- śmieci należy składać tylko w przeznaczonych do tego miejscach lub zabierać ze sobą;
- obowiązuje zakaz kąpieli w rzekach, jeziorach, stawach itp.;
- obowiązuje zakaz palenia ognisk lub używania otwartego ognia w sąsiedztwie zabudowań, stodół, obejść gospodarczych i w lasach;
Osoby, które wcześniej nie jeździły z Klubem Rowerowym „Maksimum” czy "Rowerowym Lublinem" powinny poświadczyć, że czynnie uprawiają turystykę rowerową lub wybrać się na kilka wyjazdów organizowanych przed terminem Pielgrzymki. O wyjazdach można dowiedzieć się na niniejszym forum.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmian Regulaminu w zakresie organizacji noclegów i wspólnego wyżywienia.
Ostateczna i nie podlegająca dyskusji inerpretacja Regulaminu przysługuje Organizatorowi Pielgrzymki.
_________________
"A tutaj skręć prosto"
"to głupi pomysł!"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,067 sekundy. Zapytań do SQL: 8