FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
12-13.09.2020 - Pielgrzymka do Kodnia
Autor Wiadomość
piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2020-08-18, 08:36   12-13.09.2020 - Pielgrzymka do Kodnia

"Rok 2020 to był dziwny rok..." - że tak pozwolę sobie na zapożyczenie z klasyki.

Ad rem
Wyruszamy wczesnym rankiem w sobotę 12 września (dokładniejsze informacje podam nieco później). Dystans niecałe 84 mile (powtarzam: MILE) :-) . Nocleg w Kodniu w cenie (wg deklaracji) 40 peelenów. Wyżywienie we własnym zakresie (jadłodajnia w Kodniu działa). W niedzielę powrót busem w porze popołudniowej (tak proponuję). Ewentualne koszty związane z powrotem podam nieco później (w wersji optymistycznej - zerowe, pesymistycznej - mogą 50-60 złociszy sięgnąć).

Liczba uczestników - 15 osób.

ks. Karol

1. piotrf
2. WładekM
3. MarekT
4. Piotrek777
5. Kamil K.
6. Grzesiek M.
7. Jurek S
8. Aika
9. Wiola
10. jaro
11. dzidka
12. Paweł S.
13. Ewa Abramowicz
14. Wojciech
15. Iwona

P.S. Podstawowy kanał informacyjno/komunikacyjny tutaj na forum (mordoksiążkę bardzo rzadko odwiedzam). Zgłoszenia najchętniej tutaj.

P.S. 2. Aby nieco skrócić trasę tym razem ugiąłem się i ominąłem Drogę Pokutnika , niemniej część rysowałem "z palca" i mogą przytrafić się odcinki nieasfaltowe.

P.S. 3. Pytania, wątpliwości, zażalenia itp. tutaj albo w wiadomości prywatnej do mnie.
Ostatnio zmieniony przez piotrf 2020-09-04, 08:39, w całości zmieniany 9 razy  

Piotrek777

Wysłany: 2020-08-18, 14:23   

Witaj Piotrze,
chciałem zgłosić się na pielgrzymkę wraz z dwoma kolegami Kamilem K i Grześkiem M.,
Pozdrawiam wszystkich :-)

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2020-08-18, 19:12   

Zgłaszam Anetki i swój udział. :-D

Wiola

Wysłany: 2020-08-23, 13:34   

Zgłaszam swój udział - Wioleta Swirska :-)

Jaro

Wysłany: 2020-08-25, 11:11   

Dzidka i Jaro, to oczywiste :-P

Piotrek777

Wysłany: 2020-08-26, 12:59   

Zgłaszam jeszcze kolegę, Pawła S. :-)

dzidziag

Wysłany: 2020-08-27, 17:54   

Witam Piotrze ! Proszę dopisać Ewę Abeamiwicz .Dziękuję i pizdrawiam 🙂

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2020-08-27, 20:28   

Cześć. Zgłaszam swój akces z Iwoną. :)

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2020-08-28, 13:49   

dzidziag napisał/a:
Witam Piotrze ! Proszę dopisać Ewę Abeamiwicz .Dziękuję i pizdrawiam 🙂

Piotr gdzieś zaginął w akcji. Ja dopisuję. :-P Wygląda na to, że lista zamknięta. Chyba, że Piotr ma te wstępnie zarezerwowane na specjalną okazję. :mrgreen:

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2020-09-02, 12:00   

Jurek S napisał/a:
Piotr gdzieś zaginął w akcji.

Nie tyle zaginął co ze zbyt krótką dobą się boksuje (i przegrywa).

Jak widać w pierwszym poście 15 miejsc zajęto. Jeżeli tylko niebo nie zwali nam się na głowy rozpoczynamy mszą św. w kościele św. Maksymiliana o 7.00 w sobotę (12.09). Po mszy sprawnie (mam nadzieję) się ogarniamy i wyruszamy w trasę. Wstępnie przewidziane przystanki: Krzesimów, Kaniwola, Sosnowica (prawie połowa trasy - sklep i bar tuż obok - mam nadzieję, że funkcjonuje), Lubień (tym razem bez fajerwerków kulinarnych), Hanna (to ma być najdłuższy przelot - 29 km.), Kodeń.

Przypominam, że wcześniej podałem dystans w milach. A mile to nie kilometry (tych ma być około 135).

Zaznaczam, że temat dotyczy Pielgrzymki do KODNIA, bo zauważyłem, że niektórzy mylą z wcześniejszą Pielgrzymką do Wąwolnicy (ten temat jest tutaj ).

Jeżeli ktoś jeszcze by chciał się przyłączyć to już z zastrzeżeniem, że sam załatwia sobie nocleg i (jeżeli w busie zabraknie miejsc) drogę powrotną.

Proszę uczestników o podanie (po linii prywatnej) danych: imię, nazwisko, numer telefonu.

Regulamin wkleję w sobotę (będzie ten sam co poprzednio z małym dodatkiem związanym z aktualną sytuacją ogólną).

W razie wątpliwości pisać, dzwonić, dopytywać.

Jaro

Wysłany: 2020-09-04, 06:42   

Piotrze, czy brałeś pod uwagę ks. Karola? :roll:

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2020-09-04, 08:39   

No i niespodzianka wyleciała w powietrze ;-) .

P.S. Przypominam o informacjach, o które wyżej prosiłem.

P.S. 2. Nocleg w Domu Pielgrzyma (16 miejsc) potwierdzony. Jadłodajnia czynna w sobotę do 20.00, w niedzielę od 8.00. Wyżywienie tym razem każdy zamawia/kupuje/przywozi indywidualnie. Z zastrzeżeniem, że jeżeli chce coś gorącego na kolację zamówić musi przed 19.00. Obiecano zaopatrzenie pokoi w czajniki.

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2020-09-08, 09:44   

Czas na regulamin:

Uwagi porządkowo-regulaminowe:

Pielgrzymka jest wyjazdem RELIGIJNYM z elementami turystyczno-poznawczymi - nie odwrotnie. Uczestnicy biorą udział w mszy św. i wspólnej modlitwie różańcowej.

Pielgrzymując kierujmy się życzliwością i gotowością pomocy innym ludziom. Z drugiej strony nie bójmy/nie wstydźmy się poprosić innych pielgrzymów o pomoc jeżeli taka będzie konieczna, ale też nie nadużywajmy przychylności innych.

Każdy pielgrzym stawia się w miejscu zbiórki ze SPRAWNYM rowerem zaopatrzonym zgodnie z wymogami PoRD. Wskazane dokonanie przeglądu pojazdu PRZED pielgrzymką. Proszę nie zapomnieć również o zabraniu zapasowej dętki (po jednej na rower powinno wystarczyć). Pielgrzymce NIE BĘDZIE towarzyszył pojazd warsztatowy - jakiekolwiek naprawy możliwe będą jedynie w zakresie ograniczonym wiezionymi przez pielgrzymów narzędziami i umiejętnościami posługiwania się nimi.

Obowiązuje ZAKAZ wyprzedzania prowadzącego grupę. Od tego zakazu mogą wystąpić trzy wyjątki:

1. Fragment drogi oznaczony znakiem ostrzegawczym A-23 (stromy podjazd) - z zastrzeżeniem, że po zakończeniu podjazdu osoby, które wyprzedziły grupę zatrzymują się i czekają na resztę grupy.
2. Czasowa zmiana na czele grupy na prośbę prowadzącego. W takiej sytuacji zastępujący prowadzącego nie może być wyprzedzany przez innych (z wyjątkiem "funkcyjnych") pielgrzymów.
3. Na uzasadnioną prośbę pielgrzyma prowadzący może (ale nie musi) wyrazić zgodę na krótkotrwałe wyprzedzenie grupy w celu (na przykład) zrobienia zdjęć pielgrzymki "od czoła".

Osoby czujące, ze mają zbyt dużo "pary w łydkach" i obawiające się, że wlec się będziemy proszone są o zgłoszenie do mnie w najbliższych dniach żebym miał czas zdobyć jakieś przyczepki rowerowe. Powiozą bagaże innych a i czasem podholowanie może się przydać.

Pilnujemy tyłów. NIEDOPUSZCZALNA jest jazda samotnej osoby kilkaset metrów za grupą. Jeżeli widzimy, że ktoś z uczestników pielgrzymki ma jakieś problemy w trakcie jazdy NATYCHMIAST informujemy prowadzącego grupę. W razie awarii cała grupa zatrzymuje się na czas jej usunięcia. Pamiętajcie: RANNYCH I ZABITYCH NIE ZOSTAWIAM.

Pamiętajmy, że jesteśmy pielgrzymami oraz reprezentujemy Klub Rowerowy Maksimum. Zobowiązujemy się tym samym do unikania zachowań mogących wywoływać negatywne odczucia i opinie wśród osób, które spotkamy w trasie. Dotyczy to również czasu indywidualnie spędzanego w Kodniu (może się taki uda wygospodarować).

Wyżywienie we własnym zakresie - prawie w połowie trasy (Sosnowica) sklep z barem/restauracją - tam troszkę dłuższy postój. W Kodniu jadłodajnia całkiem dobrze karmiąca ewentualnie sklep blisko (nie wiem czy w niedzielę czynny).

Nie przewiduję żadnych opłat administracyjnych. Ewentualne ofiary na mszę św. we własnym zakresie.

Proszę o zaopatrzenie się w środki wymagane ogólną sytuacją zdrowotną (bez względu na osobiste przekonania wymogi formalne w kościołach i innych ograniczonych ścianami miejscach są takie jakie są).

Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

W razie wątpliwości pytać.

WojtekO 
Administrator

Wysłany: 2020-09-13, 17:16   

Składamy z Iwonką podziękowania Piotrowi i uczestnikom za wspólne piaszczyste pielgrzymowanie :)

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2020-09-13, 17:31   

Dobrze się z Wami pielgrzymowało. :mrgreen: Oby więcej takich wyjazdów. :lol:
Ponieważ nie wszyscy są na FB to jak się ogarnę wrzucę zdjęcia na serwer.

Odpowiedz do tematu