FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VIII Lubelska Pielgrzymka rowerowa do Wąwolnicy
Autor Wiadomość
piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 468
Skąd: z górki:)
Wysłany: 2020-08-19, 08:21   VIII Lubelska Pielgrzymka rowerowa do Wąwolnicy

Tegoroczna Pielgrzymka odbędzie się 6 września 2020r.
Zbiórka i zapisy o godz. 8.30-9.00 przy kościele w Konopnicy. Odjazd punktualnie o godz. 9.00. Jedziemy bez względu na pogodę. Dla usprawnienia kwestii organizacyjnych proszę o wcześniejsze zgłoszenia mailowe na adres krmaksimum@krmaksimum.pl podając dane (imię, nazwisko) uczestnika(-ów) Po przybyciu na miejsce zbiórki należy zgłosić się do organizatora w celu rejestracji i podpisania regulaminu. Zapisy do 04.09.2020r.
Regulamin nie ulegnie zmianie, tak że "przekleję" go popołudniową porą.
_________________
"A tutaj skręć prosto"
"to głupi pomysł!"
 
     
Jurek S
Administrator


Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 1540
Wysłany: 2020-08-21, 21:25   

Regulamin VIII Lubelskiej Pielgrzymki Rowerowej do Wąwolnicy

1. W pielgrzymce mogą brać udział osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie posiadające kartę rowerową i będące pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.
2. Uczestnicy pielgrzymki muszą posiadać sprawny technicznie rower zgodnie z wymogami Przepisów ruchu drogowego jak również zapasową dętkę. Ze względów bezpieczeństwa uczestnikom zaleca się jazdę w kaskach.
3. Każdego uczestnika obowiązuje znajomość przepisów ruchu drogowego i ich przestrzeganie gdyż część trasy będzie przebiegać drogami publicznymi.
4. Podczas pielgrzymki dozwolone jest poruszanie się w kolumnach nie przekraczających 15 osób. Odległość między kolumnami powinna wynosić nie mniej niż 200m, a odległość pomiędzy uczestnikami w kolumnie do 2m. Dopuszczalna jest jazda 2 uczestników pielgrzymki obok siebie w przypadku rodziców lub opiekunów swoich dzieci.
5. Niedozwolone jest wyprzedzanie prowadzącego kolumnę jak również pozostawanie poza nią.
6. O wszelkich niedyspozycjach zdrowotnych, jak również potrzebie zatrzymania czy postoju należy informować prowadzącego kolumnę.
7. Każdy z uczestników bierze udział w pielgrzymce na własną odpowiedzialność, a za osoby niepełnoletnie odpowiedzialność ponoszą rodzice lub ich prawni opiekunowie.
8. Organizator pielgrzymki nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe na skutek wypadków losowych lub zawinionych przez uczestnika pielgrzymki.
9. Uczestnicy pielgrzymki zobowiązani są stosować się do zaleceń organizatorów
10. Osoby nie przestrzegające Regulaminu lub stwarzające zagrożenie będą wykluczone z grona uczestników.
11. Przewiduje się czas trwania pielgrzymki do 8 godzin, a dystans to łącznie około 60 km do Wąwolnicy z powrotem. Przedstawiony dystans nie uwzględnia dojazdu uczestników do miejsca zbiórki. Część trasy przebiegać będzie drogami gruntowymi. Każdy z uczestników we własnym zakresie i w zależności od potrzeb zaopatrzy się w napoje czy prowiant
12. W czasie trwania pielgrzymki obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i innych środków odurzających.
13. Podczas Mszy św na placu, ze względu na zalecenia w związku z covidem używamy maseczek ochronnych
14. Pielgrzymkę rozpoczynamy wspólną modlitwą różańcową. Podczas postojów będziemy odmawiać kolejne dziesiątki Różańca. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki jest wspólna Msza św o godz. 12.00 na placu przed bazyliką w Wąwolnicy.
15. Do decyzji pielgrzymów zostawia się sposób powrotu do Lublina; indywidualny czy w grupach prowadzonych przez organizatora.
16. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
17. Wzięcie udziału w Pielgrzymce oznacza równocześnie bezwarunkową akceptację regulaminu.
18. Ostateczna interpretacja regulaminu należy wyłącznie do organizatora pielgrzymki.
 
     
Jurek S
Administrator


Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 1540
Wysłany: 2020-09-06, 19:13   

" Ona nie mówi o sobie o i tym co zrobiła. Jest całkowicie przezroczysta. Zawsze wskazuje na Boga. Nie należy do przeszłości, jest współczesna. Dlatego warto zadać sobie pytanie: Co mówi Maryja w dzień odpustu ku jej czci? Co chce powiedzieć Tobie? Jakie przesłanie skierować do ciebie dzisiaj?"
Tymi słowami zachęcał nas do refleksji Prymasa Polski podczas uroczystej Mszy św w Wąwolnicy. To już 42 rocznica koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej, a nasza ósma pielgrzymka rowerowa. Jak co roku wyruszamy bez względu na pogodę, a ta nie rozpieszczała nas dzisiaj racząc mniejszym lub większym deszczem. :-D Serdeczne podziękowania dla księdza proboszcza w Konopnicy, który wyprawia nas na to pielgrzymowanie modlitwą, ciepłym słowem, błogosławieństwem i dużą ilością święconej wody. :-D
I tak jak prowadzący uroczystości w Wąwolnicy dziękuje za obecność pielgrzymów tak i my dziękujemy sobie za obecność i wspólne pielgrzymowanie.
Zdjęcia tutaj
https://www.facebook.com/...020829631384578
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,061 sekundy. Zapytań do SQL: 8